Niezwykłe słowa żołnierza AK! Dostało się prezydentowi Andrzejowi Dudzie…

 

 

 

Podczas piątkowej dyskusji w Sejmie na konferencji “Żołnierze Wyklęci – świadectwa” doszło do niezwykle wzruszającej, ale też nieprzyjemnej sytuacji. Jeden z weteranów – major Zygmunt Boczkowski ps. Kruk – w bardzo miłych słowach zwrócił się do byłego ministra obrony narodowej i kilka chwil później… skarcił prezydenta Andrzeja Dudę.

Udział w sejmowej dyskusji wzięli m.in. żołnierze Armii Krajowej i uczestniczy Powstania Warszawskiego – ppłk. Weronika Sebastianowicz, mjr. Stanisław Kociełowicz, płk. Jan Podhorski, a także płk. Jan Górski, a także sekretarz stanu w MON Wojciech Skurkiewicz, był szef Ministerstwa Obrony Nardowej Antoni Macierewicz oraz senator Jan Żaryn. Do niezwykle ciekawej sytuacji doszło, gdy głos zabrał mjr Zygmunt Boczkowski “Kruk”.

Żołnierz AK i uczestnik Powstania Warszawskiego zwrócił się w bardzo wzruszających słowach do byłego szefa resortu obrony. – Antoni Macierewicz to nasz wielki, duchowy przywódca – powiedział mjr Boczkowski. – Jaki to jest wielki patriota ten Macierewicz? Chyba największy w Polsce, skoro żaden prezydent nie może z nim wytrzymać – dodał weteran.

I właśnie w tym momencie udzielił niemałej reprymendy prezydentowi Andrzejowi Dudzie, porównując go do Lecha Wałęsy. – Za rządu Olszewskiego też był ministrem i też go prezydent (Lech Wałęsa) usunął, bo (Macierewicz) odkrył, że był agentem sowieckim. Dziś nasuwa mi się podobna analogia. Nie jestem politykiem, nie wiem, co tam w trawie piszczy, ale to dzisiaj wygląda podobnie – powiedział major Boczkowski, czym wywołał ogromne rozbawienie wśród zgromadzonych.

   za wrealu24.pl

Niezwykłe słowa żołnierza AK! Dostało się prezydentowi Andrzejowi Dudzie…
ocena 5 głosów 1
Udostępnij

Napisz co myślisz