Świat w szoku. Planowano ZAMACH na Królową Elżbietę!

W XX i XXI wieku doszło do mnóstwa zamachów na osoby publiczne. Najbardziej wstrząsającym był atak na naszego papieża Jana Pawła II. Jednak równie mrożące krew w żyłach informacje docierają do nas z Nowej Zelandii. 

Ciężko uwierzyć, by ulubienica opinii publicznej znalazła się w tak ogromnym niebezpieczeństwie. Władze Nowej Zelandii ujawniły szokujące informacje w związku z planowanym zamachem na Elżbietę II.

Jak wynika z ujawnionych dokumentów, policja starała się początkowo ukryć wszelkie informacje o zamachu. Obawiano się paniki i oburzenia społeczeństwa.

Według dokumentów, odtajnionych przez nowozelandzką agencję kontrwywiadu Security Intelligence Service, Lewis oddał strzał kiedy królowa, w towarzystwie małżonka księcia Filipa, obserwowała 14 października 1981 r. z odkrytego samochodu paradę przechodzącą ulicą miasta Dunedin.

Jak się okazało, zamachowiec nie posiadał właściwej broni ani nie przyjął odpowiedniej pozycji do strzału. Niedopracowanie akcji przez przestępce doprowadziło do jej niepowodzenia.

Władze nowozelandzkie twierdzą obecnie, że postępowano tak z obawy, że ujawnienie prawdy mogłoby doprowadzić do odwołania przyszłych podróży królowej.Podczas policyjnego przesłuchania Lewis utrzymywał, że jest członkiem grupy terrorystycznej nazwie National Imperial Guerilla Army. Później przyznał, że wszystko zmyślił.W wieku 33 lat Lewis popełnił samobójstwo w więzieniu oczekując na proces oskarżony o zabójstwo w innej sprawie – komentuje tvp.info

Mamy nadzieje, że nigdy nie dojdzie do tego typu incydentu, gdyż pozycja królowej ma istotne znaczenie dla wizerunku Wielkiej Brytanii, jak i dla samych Anglików.

   źródło: newsweb.pl

Świat w szoku. Planowano ZAMACH na Królową Elżbietę!
Oceń artykuł
Udostępnij

Napisz co myślisz