Posłanka PiS przeczołgała Timmermansa: „DZIADU”!

Spór na linii Warszawa-Bruksela wciąż się zaognia, choć jeszcze przed środową debatą o Polsce wydawało się, że kompromis jest blisko. Wszystko zepsuło skandaliczne zachowanie wiceszefa KE Fransa Timmermansa. 

Gdy polscy dyplomaci usiłują merytorycznie przedstawiać swoje argumenty i dążyć do kompromisu, w zamian otrzymują wściekłe ataki. Wczoraj Frans Timmermans ostro się zapędził, a dziś równie ostro odpowiada strona polska.

Nikt inny jak prominentna posłanka Prawa i Sprawiedliwości, przyjaciółka lidera PiS Jarosława Kaczyńskiego, nie mógł wygłosić tam mocnej opinii. Chodzi mianowicie o Krystynę Pawłowicz.

Tak mocno w Unię i instytucje do niej przyległe nie uderzył jeszcze nikt. Polityk Prawa i Sprawiedliwości wiceprzewodniczącego Komisji Europejskiej, Fransa Timmermansa, nazwała dziadem. Wszystko to dlatego, że z całym impetem zaatakował nasz rząd podczas wczorajszej debaty.

Dziad Frans Timmermans dał Sejmowi RP 1 miesiąc na odwrócenie reform sądów, Sądu Najwyższego, Krajowej Rady Sądownictwa, Trybunału Konstytucyjnego – przekazała na Twitterze posłanka PiS, Krystyna Pawłowicz.

Dostało się też Robercie Metsoli, maltańskiej prawniczce, która również mocno zabiega o ukaranie Polski. – Jakaś baba, nieuk Metsola, chce też pilnie ukarać Polskę  za „narzucanie nowej narracji historycznej” – przekazała posłanka. Całą opinię skwitowała słowami: „Frans, czytaj traktaty!”, „Nieuku Metsola, ucz się historii”!

   źródło: newsweb.pl

Posłanka PiS przeczołgała Timmermansa: „DZIADU”!
ocena 3.7 głosów 3
Udostępnij

Napisz co myślisz