Applebaum: Pierwsza Dama ma żydowskie korzenie, których się wstydzi

Dziennikarka i żona Radosława Sikorskiego Anne Applebaum zaatakowała Pierwszą Damę Agatę Kornhauser-Dudę.

„Jestem żydowskiego pochodzenia, tak jak Pierwsza Dama, która nie chce o tym mówić, ale też jest. Jest bardzo dużo ludzi w Polsce, którzy mają domieszkę żydowskiej krwi. Mimo to nie wszyscy chcą o tym rozmawiać. Mam wrażenie, że ludzie się nadal wstydzą, mają z tym jakiś problem. Może boją się z politycznych przyczyn?” – stwierdziła Applebum.

Oceniła, że w Polsce jest dużo więcej antysemitów niż przez wiele lat jej się wydawało. „Myślałam, że już nie wrócimy do starych stereotypów, np. takich jak w ’68 roku. Szkoda jest relacji, którą budowaliśmy przez 20 lat między Polską a Izraelem. Wiele razy słyszałam, że Izraelczycy są zachwyceni stosunkami z Polską, że jesteśmy ich najlepszym sojusznikiem w Europie, a teraz mamy to wszystko zniszczyć przez ustawę, która i tak nie będzie działać?” – pytała.

Jej zdaniem ustawa o IPN-ie „jest głupia, a i tak nie będzie działać”. „Nie myśleli o tym, jak to będzie wyglądać. Efekt jest taki, że ludzie słyszą, że Polska chce zabronić rozmowy o historii. Pytanie jest, co oni chcą ukrywać?”.

Według niej wyrażenie „Polish Death Camps” oznacza jedynie „obozy w Polsce”. „To nie oznacza obozów budowanych przez Polaków. Rzeczywiście są i zawsze będą ludzie, którzy inaczej będą to interpretować”.

za parezja.pl

Applebaum: Pierwsza Dama ma żydowskie korzenie, których się wstydzi
Oceń artykuł
Udostępnij

Napisz co myślisz