Żydom prawda musi się opłacać!

Żydom prawda musi się opłacać!

 

żyd photo
zdjęcie x-oph

OPINIA: Polski ksiądz Henryk Zieliński stwierdził na antenie TVP Info, że dla Żydów prawda to cokolwiek, co im się opłaca finansowo.

Duchowny uważa, że Żydzi zawsze chcą, aby prawda była zgodna z interesami Izraela.

– To zupełnie inny system wartości, inna koncepcja prawdy. Dla nas prawda oznacza zgodność tego, co mówię, z faktami. Dla Żyda prawda oznacza zgodność tego, co on mówi, z dobrem przez niego pojętym. Jeśli Żyd jest religijny, to prawda oznacza coś, czego Bóg chce. Jeśli jest to Żyd niereligijny, to prawda jest czymś subiektywnym, albo prawdą będzie to, co będzie służyło interesom Izraela. Żydzi mają taki swój gatunek literacki – hagada – często te opowieści nie mają nic wspólnego z faktami. Jeśli my zwracamy na to uwagę, że to nieprawda, to mamy takie reakcje, jakie mamy – powiedział ks. Zielinski.

W reakcji Związek Gmin Wyznaniowych Żydowskich w Polsce wystosował w tej sprawie skargę do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji.

Zobacz także: Ks. Małkowski: Żydów nie interesuje prawda

Źródło: www.jpost.com

Opracował: JW

Za: korwin-mikke.pl (28-02-2018)

 


 

 

KOMENTARZ BIBUŁY: Reakcja Żydów (Związku Gmin Wyznaniowych Żydowskich w Polsce) jest kolejnym przykładem bardzo pasującym do wypowiedzi księdza Zielińskiego: Żydzi buntują się gdy ktoś stwierdza stan faktyczny, czyli zgodność z prawdą. Przecież cały system wartości pobiblijnego judaizmu – czyli tego z czym ludzkość ma do czynienia od circa 2 tysięcy lat – opiera się na Talmudzie, czyli najbardziej rasistowskiej księdze spisanej ludzką ręką, gdzie właśnie obowiązuje etyka sytuacyjna i gdzie prawda nie liczy się – chyba, że w danym momencie Żyd będzie miał z tego korzyść, materialną czy inną.

 

   źródło: www.bibula.com

Żydom prawda musi się opłacać!
Oceń artykuł
Udostępnij

Napisz co myślisz