Ujawniono kulisy wypadku Dudy. Zaskakująca reakcja prezydenta

Informacje o wypadku prezydenckiej kolumny rzecz jasna szybko obiegły Polskę. Polacy dobrze pamiętają wydarzenia z poprzednich lat, w których zagrożona była głowa państwa.

Polska zamarła

Kolizje, stłuczki i wypadki polityków zdarzają się coraz częściej. Można zadawać sobie pytania o przypadkowość tych sytuacji. Gdy wiadomość o wypadku Dudy obiegła kraj, Polska na moment zamarła.

Zakulisowe informacje o wypadku głowy państwa ujawnił rzecznik prezydenta. Próbował dyplomatycznie opisać całe zajście.

To kolejny już wypadek z udziałem prezydenta. Poprzedni miał miejsce w 2016, gdy to  opona w limuzynie została uszkodzona. Tamten incydent doprowadził do groźnej sytuacji w której samochód Dudy trafił do rowu.

Krzysztof Łapiński w rozmowie z RMF FM skomentował całe zajście i to, jak przebiegła wizyta. – Jak było widać, spokojnie. Cała wizyta w Małopolsce, bo to był i Kraków, i Bochnia, była kontynuowana. Wydarzyło się to, co się wydarzyło, komunikat Służby Ochrony Państwa mówi, jaka sytuacja miała miejsce. Ona nie zagrażała życiu ani zdrowiu osób ochranianych. Mogę tylko tyle powiedzieć i zdać się na to, co mówi Służba Ochrony Państwa – tłumaczył rzecznik prezydenta.

Reakcja prezydenta

Jak donosi informator, prezydent zachował stoicki spokój i szybko przesiadł się do zastępczego samochodu. – Auto z kolumny Służby Ochrony Państwa najechało na ten separator i komputer pokładowy wskazywał spadek ciśnienia w oponie i decyzja funkcjonariuszy była taka, żeby osoby jadące w tym samochodzie się przesiadły. I stanowczo podkreślił, że teraz jest czas, by Służba Ochrony Państwa zastosowała odpowiednie procedury i wyjaśniła, dlaczego doszło do zdarzenia – tłumaczył Łapiński.

Mamy nadzieje, że to ostatni incydent z udziałem głowy państwa, gdyż każde podobne zdarzenie niepokoi Polaków.

   źródło: newsweb.pl

Ujawniono kulisy wypadku Dudy. Zaskakująca reakcja prezydenta
Oceń artykuł
Udostępnij

Napisz co myślisz