Niemiecki podatnik finansuje poligamię

Wyemitowany w niemieckiej stacji Spiegel TV film dokumentalny poświęcony syryjskiej rodzinie, wzbudził w Niemczech liczne kontrowersje.

islam photo
zdjęcie agoolapulapu

Bohaterem dokumentu jest 32-letni Ahmad A., mieszkający w Pinnebergu w północnych Niemczech ojciec szóstki dzieci. Ahmad ma dwie żony, z których jedna w dniu ślubu, który odbył się w Syrii, miała zaledwie trzynaście lat.

Chociaż poligamia jest w Niemczech zakazana, Ahmad otrzymał pozwolenie na sprowadzenie do kraju drugiej żony. Decyzję podjęto ze względu na fakt, że kobieta jest matką czwórki jego dzieci.

Ahmad nie rozumie, na czym miałaby polegać kontrowersja – jest gorliwym muzułmaninem, przestrzegającym prawa szariatu, który zezwala na poligamię. Jego rodzina uciekła z Aleppo w 2015 r. Do Niemiec dostała się przez Grecję, Francję i Danię. Obecnie utrzymuje się w całości z zasiłków.

Ahmad wyznaje, że zawsze chciał trafić do Niemiec. W rozmowie z Spiegel TV powiedział: „Tutaj mamy wsparcie. Dają nam zasiłki, dali nam ten dom”. Ahmad cieszy się, że mieszka w Niemczech: „Bardzo, bardzo, bardzo ci dziękuję, mamo Merkel. Tylko ty odczułaś cierpienie Syryjczyków. Dziękuję również Niemcom, nawet jeśli są wśród nich rasiści. Niemcy doświadczyli, czym jest wojna i okazują Syryjczykom wielkie współczucie”.

Przypadek Ahmada i jego rodziny nie jest jedynym przypadkiem poligamii. Wcześniej portal Voiceofeurope.com informował, że trzydziestu czterech uchodźców sprowadziło do Niemiec sto trzydzieści drugich żon i członków rodzin. Jeden z uchodźców mógł pochwalić się czterema żonami i dwudziestoma trzema dziećmi.

Bohun, na podst. https://voiceofeurope.com

   za euroislam.pl

Niemiecki podatnik finansuje poligamię
ocena 5 głosów 1
Udostępnij

Napisz co myślisz