Ławrow ostrzega: wkrótce wojna w Europie!

Napięcie rośnie! Kolejny ważny światowy polityk na przestrzeni ostatnich tygodni ostrzega świat przed zbliżającym się globalnym konfliktem zbrojnym. Informowaliśmy już o doniesieniach m.in. amerykańskiego i brytyjskiego wywiadu.

Rosja ostrzega

Dziś w Genewie minister spraw zagranicznych Federacji Rosyjskiej, Siergiej Ławrow, jasno określił swoje stanowisko wobec działań wrogich – z perspektywy Rosji – sił sojuszniczych. Jego słowa nie pozostawiają złudzeń. .

Siergiej Ławrow apeluje o uwagę i samoświadomość krajów zachodnich. Szef rosyjskiej dyplomacji wprost mówi o agresywnej postawie USA, która nie dąży do pokoju na świecie.

Ba! Rosyjski minster przewiduje nawet konflikt zbrojny. Z jego słów wynika, że miałby on się toczyć na terenie Europy. – Armia USA przygotowuje siły zbrojne krajów europejskich do użycia przeciwko Rosji taktycznej broni jądrowej – oświadczył Siergiej Ławrow.

USA vs Rosja w Polsce?

Wszyscy powinni być świadomi, że tym samym wojskowi USA przygotowują siły zbrojne krajów Europy do wykorzystania taktycznej broni jądrowej przeciwko Rosji – podkreślił szef rosyjskiej dyplomacji. Rosja spodziewa się prowokacji ze strony sił NATO szczególnie za pośrednictwem baz rozmieszczonych przez Amerykanów w Polsce czy Estonii.

(…) To nie po prostu pozostałość po zimnej wojnie, lecz jawnie agresywna pozycja – zaznaczył kończąc swoje przemówienie Ławrow. Wielu obawiało się agresywnej polityki Donalda Trumpa, lecz teraz na naszych oczach dochodzi do zabiegów, które w niedalekiej przyszłości mogą doprowadzić do wojny. I nie tylko amerykański prezydent posuwa się do niebezpiecznych zagrywek. Także Rosjanie dopuszczają się groźnych prowokacji.

Wszystko to niepokoi szczególnie, bo Polska znajduje się między młotem a kowadłem. Mimo, iż jesteśmy bardzo aktywni w NATO, nikt nie może nam zapewnić stuprocentowej ochrony. Nikt też nie zdobędzie się na obietnicę, że żadna wojna nie przeniesie się na terytorium Rzeczpospolitej. Gorąco jest i na Ukrainie, i na Bliskim Wschodzie. Dodatkowo Rosjanie nie próżnują, organizując m.in. manewry o nazwie ZAPAD (ZACHÓD). Ponadto Rosja ciągle zwiększa liczebność swojej armii.

   źródło: newsweb.pl

Ławrow ostrzega: wkrótce wojna w Europie!
ocena 5 głosów 1
Udostępnij

Napisz co myślisz