PILNE: Prokuratura zleciła aresztowanie czołowego polityka PO!

Jeden z najbardziej prominentnych polityków Platformy Obywatelskiej właśnie znalazł się w ogromnych tarapatach. Czołowa postać partii do niedawna rządzącej, a dziś jednego z głównych ugrupowań opozycyjnych, ma wkrótce trafić za kratki.

Najgorszy okres PO

To prawdopodobnie najgorszy okres dla Platformy Obywatelskiej w bieżącym stuleciu. Powoli wyjaśnia się, dlaczego politycy tej partii tak bardzo nie chcieli dopuścić PiS do władzy i jedyne co robili będąc przy władzy, to straszenie PiS-em.

Aresztowania, zarzuty, kolejne ujawniane afery. Prawo i Sprawiedliwość naprawdę ostro zabrało się za środowisko Platformy Obywatelskiej. Dziś jesteśmy w kluczowym momencie oczyszczania Polski z postpeerelowskich układów.

To dopiero początek

Prokuratura złożyła właśnie wniosek o aresztowanie sekretarza generalnego i posła Platformy Obywatelskiej, Stanisława Gawłowskiego. Oznacza to, że sprawa jest bardzo poważna. Co jeszcze gorsze – z perspektywy środowisk antyrządowych rzecz jasna – jest to prawdopodobnie dopiero początek fali aresztowań.

Wniosek o zatrzymanie i zastosowanie tymczasowego aresztu wobec posła Stanisława Gawłowskiego (PO) jest uzasadniony, proszę państwa o przedstawienie Sejmowi rekomendacji o przyjęcie go – mówiła podczas posiedzenia komisji regulaminowej, spraw poselskich i immunitetowych przedstawicielka prokuratury.

W mojej ocenie, te argumenty w sposób wystarczający pozwalają wykazać, że prokurator ma prawo mieć podejrzenie, że poseł był i w dalszym ciągu jest zainteresowany tym, co dzieje się w śledztwie i w sposób nieuprawniony wszedł w posiadanie dokumentów, związanych z zarzutami, które zamierza mu postawić prokurator – dodała.

Mówiąc wprost: polityk Platformy najprawdopodobniej mataczy w śledztwie, co zmusza organy ścigania do pozbawienia go wolności, którą mógłby się cieszyć, gdyby nie utrudniał śledztwa.

   źródło: newsweb.pl

PILNE: Prokuratura zleciła aresztowanie czołowego polityka PO!
Oceń artykuł
Udostępnij

Napisz co myślisz