Niemcy zamieszane w Amber Gold! Oto treść faksu z Kolonii

AMBER GOLD Kolejny funkcjonariusz Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego zszokował swoimi zeznaniami. I – choć nowe informacje są zdumiewające – raczej nikogo nie dziwi, że tropy prowadzą nam, gdzie najbardziej zapatrzeni są politycy Platformy Obywatelskiej.

Czyli po prostu na zachód. Okazuje się bowiem, że zamieszani w gigantyczną aferę finansową, w wyniku której oszczędności życia straciły dziesiątki tys. Polaków, zamieszane są Niemcy.

Nowe tropy

Zeznania pracownika ABW otwierają nowe tropy dla komisji śledczej ds. Amber Gold. Po raz pierwszy w tym kontekście mówi się tak bezpośrednio o wątku niemieckim.

W czerwcu 2010 r., podczas rozmowy z dyrektorem w Ministerstwie Gospodarki Jarosławem Mąką, pierwszy raz usłyszałem nazwisko twórcy Amber Gold Marcina P.; dyrektor twierdził, że ma „pewien problem” ze spółką Marcina P. – zeznał dziś przed sejmową komisją śledczą funkcjonariusz ABW.

Opisał sprawę faksu z Kolonii, który dotyczył wydania zezwolenia na prowadzenie domu składowego przez Marcina P. Jego treść jest – oględnie mówiąc – niepokojąca. – W 2010 r. mniej więcej w okolicach końca czerwca, skontaktował się ze mną pan dyrektor prosząc o spotkanie w celu przekazania jednej z partii danych. Po przekazaniu tych informacji, pan dyrektor stwierdził, że ma jeszcze dodatkową kwestię, którą chciałby poruszyć – opowiadał przed komisją świadek.

Faks z Niemiec

Stwierdził (dyrektor – przyp. red.), że ma pewien problem z jedną ze spółek, którą proceduje. Dotyczyło to spółki (…) został skierowany wniosek przez pana Marcina P., wtedy po raz pierwszy usłyszałem nazwisko pana P. – zdradził przesłuchiwany.

Relacjonował, że podczas rozmowy Mąka mówił, że „jedyny problem polega na tym, że ta spółka mu się nie podoba”. Mąka – jak mówił świadek – przekazywał, że wnioskodawca, czyli Marcin P., jest autorem pierwszego wniosku, który został złożony o wydanie zezwolenia na prowadzenie domu składowego, pierwszego w jego karierze, co wzbudził jego niepokój.

Według funkcjonariusza ABW Mąka mówił, że nie podobała mu się jeszcze jedna rzecz. – Pokazał mi wniosek, który złożył pan Marcin, zaznaczając, że nie podoba mu się fakt, iż został złożony przy pomocy faksu (…) i zwracał uwagę na miejsce wysłania faksu, była to Kolonia w Niemczech – mówił świadek.

   źródło: newsweb.pl

Niemcy zamieszane w Amber Gold! Oto treść faksu z Kolonii
Oceń artykuł
Udostępnij

Napisz co myślisz