Niemcy przejmuja kadry w UE nowy sekretarz z Niemiec

Trzy z najpotężniejszych instytucji UE są juz !!! prowadzone przez Niemców.

Niemieckie wpływy rosną w UE po tym, jak Martin Selmayr został powołany na stanowisko sekretarza generalnego Komisji Europejskiej, co oznacza, że ​​kraj ten zajmuje teraz pozycję w trzech najpotężniejszych instytucjach bloku.

Selmayr zajmie stanowisko szefa kadr Komisji Europejskiej Jean-Claude’a Junckera 1 marca, zastępując odchodzącego na emeryturę Alexandra Italianer.

Pan Selmayr, 47 lat, który jest prawnikiem, dołączy do innych niemieckich sekretarzy generalnych Klausa Welle’a, w Parlamencie Europejskim i Helgi Schmid, w Europejskiej Służbie Działań Zewnętrznych, w triumwiracie krzyżackim, którego obecność w sercu UE wzbudziła spore zaniepokojenie.

Choć nie zawsze zgadzał się z Angelą Merkel, uważa się, że kanclerz Niemiec jest zadowolona z faktu, że Selamyr będzie w samym sercu brukselskiej biurokracji, a niektórzy dyplomaci prywatnie skarżą się, że ruch ten prekazuje zbyt dużą władzę w ręce Niemiec.

Na briefingu prasowym niemiecki komisarz UE Günther Oettinger odrzucił sugestie, że nominacja pana Selmayra jest dowodem na zwiększenie niemieckich wpływów w Brukseli.  On tez bedzie reprezentowal interesy innych. 

Niemcy jak mowil Shultz beda na nowo nakreslac Europe i jak widac przygotowuja sie do tego krok po kroku przejmujac kolejny bardzo wazny departament czyli szefa kadr Komisji Europejskiej. Trzeba pamietac ze rolnicy niemieccy maja wieksze dotacje niz Niemieccy to jest wlasnie demokracja w UE.  Oczywiscie nie ma demokracji ale jest dominacja Niemiec

Oto trzech wielkich niemieckich sekretarzy generalnych.

Germans Martin Selmayr, Klaus Wolle and Helga Schmid w EU

Konrad W

   za polskie-echo.com

Niemcy przejmuja kadry w UE nowy sekretarz z Niemiec
Oceń artykuł
Udostępnij

Napisz co myślisz