Zachód wściekły! Ta decyzja Polski szokuje wszystkich

Kolejna decyzja polskiego rządu doprowadza unijnych dygnitarzy do białej gorączki. Ten ruch może jeszcze bardziej zaognić konflikt na linii Warszawa-Bruksela. W mediach społecznościowych wrze!

Unia na każdym kroku utrudniała wszelkie działania Polski zmierzające do zreformowania kraju. Zaczęło się od sprawy uchodźców, przez aferę z sądownictwem, doprowadzając do gróźb sankcyjnych.

Będzie gorąco

Grożono nawet wykluczeniem naszego kraju z Unii Europejskiej. Jednak gdy unijni dygnitarze zorientowali się, że rząd Polski nie jest z tego powodu zbyt przerażony, nieco złagodzili narrację.

Kolejne rozporządzenie MSWiA odnośnie polskich szkół. Zmianom nie ma końca, lecz ta konkretna doprowadzi do walki na arenie międzynarodowej. Robi się gorąco, a kolejne wątki w tym konflikcie pojawiają się lawinowo.

Zarzuty o dyskryminację

„Rozporządzenie przygotowywane w MSWiA (przy udziale Urzędu do Spraw Cudzoziemców) w sprawie regulaminu pobytu w ośrodku dla cudzoziemców sprawi, że małoletni obcokrajowcy, zamiast w szkołach, będą zdobywać wiedzę w ośrodkach dla cudzoziemców”- jak donosi wnp.pl. Już pojawiają się domysły, że polskie władze chcą chronić dzieci przed kontaktami z obcymi kulturowo dziećmi imigrantów.

Wielu, we wrogich rządowi środowiskach, wyczuwa w tym dyskryminację rasową. Czy izolowane dzieci będą potrafiły funkcjonować w polskim społeczeństwie? – pytają.

Jak na Twitterze Kinga Gajewska, posłanka Platformy Obywatelskiej: „Segregacja dzieci i izolowanie ich od polskich rówieśników tylko dlatego, że pochodzą z innego kraju to nie tylko nieprzyzwoite, ale i okrutne. Ten projekt nie wpisuje się w poprawę wizerunku Polski na arenie międzynarodowej”.

„Decyzję o tym, czy będą one uczone w ośrodku, a nie w normalnej placówce (gdzie w pierwszym roku obecnie mogą liczyć na dodatkowe zajęcia, np. z języka polskiego), samorządy podejmą w porozumieniu z szefem Urzędu do Spraw Cudzoziemców” – donosi wnp.pl

   źródło: newsweb.pl

Zachód wściekły! Ta decyzja Polski szokuje wszystkich
ocena 5 głosów 1
Udostępnij

Napisz co myślisz