Lider lewicy ostro atakuje PiS i zapowiada odwet. „Hieny cmentarne”!

Lewica agresywnie broni komunistycznych zbrodniarzy. Do tego stopnia zirytowały ich antyPRLowskie czystki Prawa i Sprawiedliwości, że zaczynają używać coraz bardziej nieparlamentarnego języka. 

Degradacja komunistów

Rząd Prawa i Sprawiedliwości sukcesywnie pozbywa się reliktów przeszłości z polskiej polityki i życia publicznego. Teraz zapadła decyzja o zdegradowania Czesława Kiszczaka i Wojciecha Jaruzelskiego.

Na to z założonymi rękami nie chce patrzeć Sojusz Lewicy Demokratycznej. Lider tego ugrupowania o politykach PiS wypowiedział się bardzo… ulicznym językiem.

Szef SLD Włodzimierz Czarzasty skomentował na antenie Polsat News projekt nowelizacji, dający możliwość pozbawienia stopnia oficerskiego także pośmiertnie. Autorów noweli polityk nazwał „hienami cmentarnymi”. Czarzasty nie tylko ostro krytykuje całą sprawę, ale też zapowiada odwet.

Będzie odwet

Według wstępnych zapowiedzi miał objąć 200 tysięcy wojskowych w skali kraju. To kwestia degradacji z dumy, godności oficerów wojska polskiego, którzy służyli do 90. roku. Jeżeli to zrobią, to mamy bardzo precyzyjną, konkretną odpowiedź, która zaboli – poinformował Czarzasty.

To, że zmiany wejdą w życie, jest niemal pewne. W niedzielę 25 lutego, szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów Michał Dworczyk poinformował bowiem, że „ustawa pozwalająca odebrać stopnie oficerskie takim osobom jak Jaruzelski czy dowódca plutonu egzekucyjnego Inki” będzie pierwszym punktem posiedzenia 1 marca.

źródło: DoRzeczy.pl

   źródło: newsweb.pl

Lider lewicy ostro atakuje PiS i zapowiada odwet. „Hieny cmentarne”!
ocena 5 głosów 1
Udostępnij

Napisz co myślisz