Koniec złudzeń! Polska mocno odpowiada Unii: Nie będziemy …

Unia Europejska w ostatnich dniach dawała opinii publicznej sygnały, że wierzy, iż Polska „pójdzie po rozum do głowy” i wdroży wszystkie poprawki, które Bruksela narzuci w związku z m.in. reformą sądownictwa.

Ataki nie ustają

Ataki na rząd w Warszawie nie ustają. Szczególnie Niemcom nie na rękę jest stać bezczynnie, gdy Polska się reformuje. Berlin zabiega bowiem o względy tzw. totalnej opozycji (i vice versa). Oba te obozy współdziałają bowiem przeciwko polskim patriotom.

Najwyżsi urzędnicy europejscy, jak Jean-Claude Juncker czy Frans Timmermans, mówili światowym mediom w ostatnim czasie, że kompromis z Polską jest blisko.

Nie ulega natomiast wątpliwości, że mówiąc „kompromis”, mieli tak naprawdę na myśli ugięcie kolan przez Warszawę i potulne wykonywanie poleceń. Tak robiła m.in. Platforma Obywatelska, która dziś w Brukseli uchodzi za partię godną naśladowania.

Przedstawiciel polskiego resortu spraw zagranicznych przedstawił właśnie stanowisko Polski wobec unijnych nacisków, które niestety nie ustają. Unia, wespół z Berlinem, przy wydatnym wsparciu tzw. totalnej opozycji, nie chcą za nic w świecie pozwolić Polsce się reformować. Co sądzi na ten temat polski rząd? Zastępca szefa MSZ mówi wprost: kompromis? Ok, ale pod jednym warunkiem.

Polska stawia warunki

Warunkiem jest pozostawienie Polsce wolnej ręki. Zarówno Jarosław Kaczyński, jak i jego współpracownicy, nie chcą pozwolić siłom zewnętrznym ustanawiać polskiego prawa. – Są istotne powody, by opinie wobec polskich reform formułować z większym umiarem – powiedział Konrad Szymański w rozmowie z dziennikarzami TVN24.

Ponadto przedstawiciel polskiego ministerstwa spraw zagranicznych zaznaczył, że Polska jest gotowa do tego, żeby rozmawiać. – Ale na pewno nie jesteśmy gotowi do tego, żeby przyjąć każdą uwagę do wykonania – oświadczył. Nie pozostawił tym samym złudzeń elitom zacierającym ręce w Brukseli. Szymański zapewnił też, że owszem – Polska wysłucha argumentacji Komisji Europejskiej ws. uruchomienia wobec naszego kraju postępowania z art. 7 Traktatu o UE, ale zamierza też przedstawić własne, twarde stanowisko.

To jest ostateczny, a przy tym bardzo czytelny sygnał dla Brukseli. Wynika z niego wprost, że Polska nie da już sobą sterować. Przynajmniej do czasu, gdy rządzi Prawo i Sprawiedliwość.

   źródło: newsweb.pl

Koniec złudzeń! Polska mocno odpowiada Unii: Nie będziemy …
Oceń artykuł
Udostępnij

Napisz co myślisz