Donald Tusk ostrzega premiera Morawieckiego. „Sytuacja jest bardzo poważna”

Przewodniczący Rady Europejskiej podczas konferencji w Brukseli odniósł się do swojego spotkania z polskim premierem Mateuszem Morawieckim. Były szef rządu jak zwykle skarżył się na poczynania rządu Zjednoczonej Prawicy i ostrzegł, że sytuacja jest bardzo poważna.

donald tusk photo
zdjęcie Kancelaria Premiera

Były premier przyznał, że miał okazję spotkać się z premierem Mateuszem Morawieckim. – Przedstawiłem mu moją ocenę sytuacji, w jakiej znalazła się Polska oraz wnioski, jakie płyną z moich spotkań z europejskimi liderami – powiedział Donald Tusk na konferencji. – Chcę podkreślić, że powiedziałem premierowi Morawieckiemu, że sytuacja jest bardzo poważna. Dotyczy bezpośrednio polskich interesów, polskiej reputacji i polskiej pozycji w świecie – dodał.

Donald Tusk dołączył do grupy osób, które fałszywie zarzucają Polakom rosnący antysemityzm. Według szefa Rady Europejskiej “jest tylko jedna rada: trzeba zrobić wszystko, by zatrzymać dwie fale”. – Po pierwsze falę złych opinii o Polsce, a ta fala przypomina już wręcz tsunami i drugą: falę niemądrych i nieprzyzwoitych ekscesów, antysemickich wypowiedzi w kraju – wyznał.

Zdaniem byłego lidera Platformy Obywatelskiej, “obóz rządzący ma wszystkie narzędzia, aby to zatrzymać”. Tusk podkreślił, że “wszyscy ciężko pracowaliśmy w Polsce nad dobrymi relacjami Polski ze światem zewnętrznym, w tym Izraelem i wspólnotą żydowską”. – Nie możemy pozwolić, aby ktoś w kilka tygodni zrujnował całą tę robotę. Nie jest jeszcze za późno na konkretne działania, tak jak nie jest za późno na zwykłą ludzką przyzwoitość – zaapelował do polskiego premiera Morawieckiego szef RE.

   za wrealu24.pl

Donald Tusk ostrzega premiera Morawieckiego. „Sytuacja jest bardzo poważna”
ocena 4 głosów 2
Udostępnij

Napisz co myślisz