Będzie piekło! USA: „Prezydent Kwaśniewski, za pieniądze …

Gigantyczna afera właśnie wyszła na jaw! Za to były prezydent – Aleksander Kwaśniewski – prawdopodobnie trafi przed Trybunał Stanu. Jeśli do tego nie dojdzie, to państwo polskie wykaże się niebywałą słabością.

Świat w szoku

Wstrząsające dla całego świata – w tym dla Polaków – informacje ujawnił właśnie amerykański „Financial Times”. Doniesienia dotyczące wieloletniego prezydenta Polski, są przełomowe.

Wielu przez lata zarzucało Aleksandrowi Kwaśniewskiemu agenturalną działalność. Sądzono jednak, że – zważając na fakt, iż zasiadał w rządzie PZPR – działa na rzecz Kremla.

Tymczasem najnowsze doniesienia okazują się być jeszcze bardziej szokujące. Czy były prezydent lobbował na rzecz… Ukrainy? Amerykańskie media przedstawiają poważne dowody, tak jak poważne są zarzuty kierowane wobec byłej głowy państwa polskiego.

Rola prezydenta Polski

Były prezydent, Aleksander Kwaśniewski znalazł się w gronie polityków podejrzanych o lobbowanie na rzecz Ukrainy za pieniądze Paula Manaforta, szefa sztabu Donalda Trumpa. O sprawie napisał „Financial Times”.

Jak podała jednak z największych gazet świata, powiązani z Monafortem mieli być też inni przywódcy państw naszego kontynentu. Wśród nich były kanclerz Austrii Alfred Gusenbauer czy wieloletni szef Komisji Europejskiej – Romano Prodi. Wymieniono też premiera Włoch. Kwaśniewski, podobnie jak inne osoby z listy, nie przyznaje się do opisywanych przez „FT” spraw.

Pieniądze europejskim przywódcom miały być „nieformalnie” przekazywane przez Manaforta twórcom tzw. grupy Habsburg. W sumie miało chodzić o 2 mln euro. Według aktu oskarżenia złożonego w piątek, rola przywódców europejskich polegała na spaleniu wizerunku rządu Wiktora Janukowycza, który w latach 2012-2013 chciał zabezpieczyć „układ stowarzyszeniowy” z Unią Europejską. Polityk spotkał się jednak z krytyką w UE i USA za uwięzienie liderki opozycji, Julii Tymoszenko.

Manafort był wcześniej doradcą prezydenta Wiktora Janukowycza. Wtedy też usłyszał zarzuty spiskowania przeciwko USA, prania brudnych pieniędzy i popełniania oszustw podatkowych.

źródło: Financial Times, wSensie.pl

   źródło: newsweb.pl

Będzie piekło! USA: „Prezydent Kwaśniewski, za pieniądze …
Oceń artykuł
Udostępnij

Napisz co myślisz