Turcja idzie na Europę! Erdogan: Atak w najbliższych dniach

Mrożące krew w żyłach doniesienia z Turcji! Apel, który wystosował do narodu prezydent tego kraju Recep Tayyip Erdogan, postawił na nogi wszystkie sojusze obronne świata zachodniego.

Turecka głowa państwa zaskakująco bezpośrednio mówi o islamskiej nawałnicy, która ma nawiedzić Europę już w najbliższym czasie. Co jeszcze bardziej niepokojące, Erdoğan w swoim przemówieniu powołał się na Allaha.

Radykalne oblicze Erdogana

Europejczycy wiedzą już, jak ogromne zagrożenie niesie z sobą radykalna odmiana wiary muzułmańskiej. Ostatnie 3 lata to dziesiątki krwawych zamachów terrorystycznych i kolejne kilkadziesiąt udaremnionych.

Tymczasem teraz prezydent kraju bardzo liczącego się w światowej geopolityce, w dodatku będącego „sojusznikiem” w NATO, pokazuje swoje radykalne oblicze. Wystąpienie Recepa Erdoğana na posiedzeniu rządzącej Partii Sprawiedliwości i Rozwoju, której jest liderem, można porównać do wypowiedzenia wojny Europie.

Słowa przywódcy Turcji sprawiają, że na plecach cywilizowanego Europejczyka, pojawiają się ciarki. – Rzeczy, które do tej pory zrobiliśmy, zbledną w porównaniu do jeszcze większych prób i ataków, które planujemy na nadchodzące dni z woli Allaha – zapowiedział prezydent Turcji, mówiąc o „odbudowie dawnego Imperium Osmańskiego”.

Odbudowa imperium

Erdoğan, mający gigantyczne poparcie społeczne mocno wierzących Turków, nie żartuje. Przypomnijmy, że w skład Imperium Osmańskiego, którego odbudowę zapowiada, wchodziły – oprócz Syrii i Iraku – m.in. dzisiejsze kraje: Grecja, Bułgaria, Rumunia, Serbia, Bośnia i Hercegowina, Macedonia, Czarnogóra, część Chorwacji, Cypr, Algieria, Izrael, Egipt, Tunezja czy Maroko. Nie trzeba wyjaśniać, jak gigantyczny konflikt wybuchłby w momencie, gdyby Turcja upomniała się o swoje ziemie u chociażby kilku z tych państw.

Dodajmy, że niezależnie od obecnej tureckiej interwencji w Syrii, którą Ministerstwo Religii w Ankarze otwarcie nazywa “dżihadem”, w ostatnich dniach nasiliły się tureckie prowokacje przeciwko Grecji. Ministerstwo obrony w Atenach podało, że tureckie samoloty w ciągu zaledwie jednego dnia naruszyły przestrzeń powietrzną Grecji aż 128 razy. Z kolei kilka dni temu doszło do poważnej prowokacji na wybrzeżu jednej z wysp na Morzu Egejskim. Okręt należący do Grecji, który był przy niej zacumowany, został staranowany przez turecką straż przybrzeżną. O sprawie poinformował Fox News.

Turecki führer

Kolejnym czynnikiem każącym Europie zachować wzmożoną czujność jest fakt, że prezydent Turcji buduje wokół siebie podobny kult jednostki, co bestia XX wieku – Adolf Hitler. Erdoğan każe ścigać i skazywać swoich politycznych przeciwników, a za krytykę jego rządów, w więzieniach lądują nawet dziennikarze i celebryci.

Marcin Palion

Marcin Palion

Napisz do autora: marcin.palion@newsweb.pl

   źródło: newsweb.pl

Turcja idzie na Europę! Erdogan: Atak w najbliższych dniach
ocena 5 głosów 2
Udostępnij

Napisz co myślisz