Polskie ciężarówki nie wjadą do UK, Polak nie wjedzie do UE

Brytyjscy kierowcy mogą przestać podróżować po kontynencie po Brexicie, ponieważ brytyjskie prawa jazdy nie będą już uznawane, zasugerowała Komisja Europejska.

Polskie ciężarówki, holenderskie, niemieckie nie wjadą do Wielkiej Brytanii bo Polskie i Europejskie prawa jazdy nie będą akceptowane na wyspach.

Brak porozumienia w sprawie transportu w trakcie negocjacji spowoduje wycofanie wzajemnego uznawania prawa jazdy między państwami członkowskimi, co oznacza, że ​​podróżni potencjalnie nie byliby w stanie wynająć samochodu lub wykupić ubezpieczenia.

Ostrzeżenie zostało wydane podczas prezentacji opublikowanej przez Komisję Europejską w czwartek rano.

 Komisja stwierdziła, że ​​konsekwencją opuszczenia rynku wewnętrznego będzie „zniesienie wszelkich obecnych praw, obowiązków i korzyści w prawie UE”. 

Komisja dodała, oznaczałoby „koniec wzajemnego uznawania praw jazdy, dokumentów rejestracyjnych pojazdów i certyfikatów kompetencji zawodowych dla kierowców”.

Podczas gdy Departament ds. Transportu na wyspach powiedział, że ministrowie byli „pewni”, że porozumienie zostanie uzgodnione, jednak rząd Wielkiej Brytanii już zaczął podejmować kroki w celu złagodzenia skutków dla BRYTYJCZYKÓW, jeśli dyskusje nie będą miały pozytywnego zakończenia.

Obejmują one podpisanie konwencji ONZ w sprawie ruchu drogowego, która umożliwia kierowcom ubieganie się o Międzynarodowe Prawo Jazdy, oficjalny dokument umożliwiający obywatelom państw trzecich prowadzenie pojazdów .

Jednak proces ten oznaczałby więcej formalności i dodatkowych kosztów.

Papierowe MPJ w Wielkiej Brytanii są obecnie dostępne za pośrednictwem urzędów pocztowych, a także AA i RAC za opłatą. Rzecznik AA powiedział, że proces ten był czasochłonny, dodając, że organizacja wierzy, że ​​można uniknąć potrzeby MPJ poprzez zawarcie umowy.

WNIOSEK:

Jeśli Tusk zepsuje negocjacje !!! –  Polskie ciężarówki z jedzeniem nie wjadą na wyspy mając Polskie prawo jazdy jak i TY jeśli mieszkasz na wyspach nie wjedziesz do UE na brytyjskim prawie jazdy. Nikt też nie wynajmie samochodu na Polskich lotniskach lądując z wysp.

Polacy wysyłają tysiące ton jedzenia na wyspy co miesiąc ale czy o tym myśl Tusk? ON chce „zemścić się że Wielka Brytania opuszcza UE „ ale zapomina że przez niego jest BREXIT gdyż TO on „olał” Cemarona, który pojechał do Brukseli chcąc reformy w UE przed referendum. Tusk pojechał do Berlina z stamtąd straszył Wielka Brytanię, że jak opuści UE to będzie miała sól zamiast ciastka i nie zgodził się na reformę UE.

Donald Tusk czy zepsuje ponownie coś za co wszyscy zapłacimy ? Obecnie jak donoszą Brytyjskie media Bruksela nie idzie na ugodę a to oznacza dla wszystkich kierowców kolejne koszty gdyż będziesz musiał mieć Międzynarodowe Prawo Jazdy. Polskie firmy transportowe i tak najbiedniejsze w Europie znów dostaną po kieszeni. Wypożyczalnie samochodów na Polskich lotniskach tylko też stracą .

Konrad W.

   za polskie-echo.com

Polskie ciężarówki nie wjadą do UK, Polak nie wjedzie do UE
Oceń artykuł
Udostępnij

Napisz co myślisz