Liczba antysemickich ataków w 2016 r.: Niemcy – 1468, Wlk. Brytania – 1308, Austria – 477, (…) Polska – 101

Liczby nie kłamią – w 2016 roku Polska była jednym z najbezpieczniejszych i najbardziej przyjaznych krajów dla Żydów w całej Europie. Zgodnie z oficjalnymi statystykami unijnej Agencji Praw Podstawowych w naszym kraju odnotowano zaledwie 101 incydentów o charakterze antysemickim.

Piszę „zaledwie” bowiem w państwach „starej Unii” doszło do prawdziwej eksplozji antysemityzmu. W 2016 roku w Austrii odnotowano 477 antysemickich incydentów, we Wlk. Brytanii – 1308, a w Niemczech aż 1468. Mimo to Izrael jako wroga nr 1 w Europie wybrał właśnie nas.

 „Polska nie jest wolna od antysemityzmu, ale to tutaj – jako Żyd – czuje się dziś o wiele bezpieczniej niż w Paryżu, Brukseli czy Berlinie, gdzie chodzenie w jarmułce nie jest opcją” – twierdził w 2016 roku Jonny Daniels.

Opinia szefa fundacji „From the Depths” miała poparcie w oficjalnych statystykach. Zgodnie z informacjami zebranymi przez Europejską Agencję Praw Podstawowych w 2016 roku w naszym kraju odnotowano 101 incydentów o charakterze antysemickim. Dla porównania: w Austrii takich incydentów było 477, we Wlk. Brytanii – 1308, a u naszych zachodnich sąsiadów Niemców aż 1468!

Niestety, dziś te dane nie mają już żadnego znaczenia. Pomimo tego, iż Polska była dla Żydów i Izraela niezwykle (jak na warunki europejskie) przyjaznym krajem, mimo iż była politycznym sojusznikiem (czego najlepszym przykładem było ostatnio to głosowanie w ONZ: Polska wśród państw, które wstrzymały się od głosu ws. rezolucji na temat Jerozolimy), to obecnie zostaliśmy przez władze w Tel Awiwie sprowadzeni do roli „sprawców Holocaustu”, których potomkowie „negują udział Polaków w Shoah”.

Nie da się budować partnerstwa, jeśli jedna ze stron jawnie nienawidzi tej drugiej. Jeśli wśród Żydów jest zwierzęca, nieracjonalna wręcz nienawiść do Polaków, to nie może być mowy o współpracy przynoszącej obopólne korzyści. 

Źródło: Niewygodne.info.pl

   za: alexjones.pl

Liczba antysemickich ataków w 2016 r.: Niemcy – 1468, Wlk. Brytania – 1308, Austria – 477, (…) Polska – 101
Oceń artykuł
Udostępnij

Napisz co myślisz