Konsternacja w Brukseli. Ten kraj po raz pierwszy stanął za Polską murem!

Polska zyskała kolejnego sojusznika w Unii Europejskiej. To cios dla Niemiec. Hegemonia państwa Angeli Merkel dobiega końca. W Brukseli przecierają oczy ze zdumienia. Nasz kraj ma coraz mocniejszą pozycję.

Polscy politycy coraz mniej przejmują się atakami prominentnych eurokratów. Nawet bezustanne donosy totalnej opozycji do UE na Polskę odnośnie stanu praworządności w naszym kraju przestają robić wrażenie na kimkolwiek.

Polska zyskuje sojuszników

Już nie tylko Węgry nas popierają. Jest kolejny kraj, który w razie potrzeby stanie za Polską murem.

Niemcy we łzach, bowiem kończą się dla nich złote czasy. Pierwszym symptomem upadku Unii Europejskiej było wyjście Wielkiej Brytanii. W brukselskich kuluarach coraz głośniej mówi się, że następna kadencja Parlamentu Europejskiego będzie ostatnią.

Angela Merkel nawarzyła piwa, którego nie jest w stanie wypić. Zalała swój kraj uchodźcami, którzy nie chcą pracować, licząc na wysokie zasiłki socjalne. W związku z tym, że Polska nie chce być solidarna z Niemcami i nie godzi się na relokacje uchodźców naszym kraju otrzymujemy, za pośrednictwem wysoko postawionych polityków w w strukturach UE takich jak na przykład Jean Claude-Juncker różne groźby.

Teraz szef Komisji Europejskiej grozi Polsce, że budżet UE będzie ustalany na podstawie stanu praworządności w naszym kraju.

W związku z powyższym nie bez przyczyny Unia Europejska uruchomiła przeciw naszemu krajowi artykuł 7.1. zarzucając polskiej władzy łamanie zasady państwa prawa. Eurokraci dzięki temu będą mieć podstawę do zaniżenia Polsce udziału w budżecie UE na następne lata.

Kolejny kraj murem za Polską!

Na tę bezczelność unijnych liderów odpowiedział kolejny kraj. To zupełne nowum, bowiem państwo to wcześniej tak otwarcie nie popierało Polski. Chodzi mianowicie o Chorwację.

– Chorwacja również sprzeciwia się wprowadzeniu mechanizmu automatycznego powiązania funduszy unijnych z praworządnością – mówił dziennikarzom chorwackim premier – poinformowała na Twitterze dziennikarka Dominika Ćosić.

Wszystko wskazuje na to, że zmieniają się trendy na szczycie europejskiej polityki. Niemcy są karane za bezczelność i dążenie do hegemonii. Świadczy o tym nie tylko Brexit, ale też to że Polska zyskuje kolejnych sojuszników w Europie.

źródło: twitter.com

   źródło: newsweb.pl

Konsternacja w Brukseli. Ten kraj po raz pierwszy stanął za Polską murem!
ocena 5 głosów 3
Udostępnij

Napisz co myślisz