Cały świat huczy o Polsce! Najnowsza wypowiedź premiera RP zdumiewa wszystkich

Najnowsza wypowiedź premiera Mateusza Morawieckiego lotem błyskawicy obiega świat! Bezpośredniość szefa polskiego rządu zdumiewa wielu, a wyborcy Prawa i Sprawiedliwości pękają z dumy.

Dawno polskie środowiska narodowo-konserwatywne nie były tak dumne z globalnych wypowiedzi premiera naszego rządu. Konflikt z Izraelem był zdaje się tylko przedsmakiem.

Wygląda na to, że Prawo i Sprawiedliwość nie ma zamiaru ugiąć kolan przed – trzeba przyznać – niezwykle silnym żydowskim lobby. Udowadniają to ostatnie wypowiedzi polityków tego ugrupowania.

O szale, jaki w Izraelu i światowych środowiskach żydowskich wywołała wypowiedź premiera Morawieckiego, informowaliśmy już m.in. w tym artykule: Światowy Kongres Żydów w FURII! Po tych kilku słowach premiera Polski

Teraz jednak premier Rzeczypospolitej udzielił wypowiedzi o zasięgu globalnym. Nie tylko podtrzymał stanowisko Polski, które mówi jasno i wyraźnie, że walki o dobre imię państwa i obywateli nie odpuścimy. Skrytykował też… Baracka Obamę – byłego prezydenta Stanów Zjednoczonych, dziś bardzo wpływowego demokratę.

Premier stanowczo zapowiedział, „że nic nie powstrzyma wysiłków jego rządu zmierzających do naprawienia (wizerunku) Polski”, do których zaliczył „ustawę kryminalizującą sugestie, iż Polska była w jakikolwiek sposób odpowiedzialna za ludobójstwo”.

Z polskiego punktu widzenia sytuacja się pogarsza (…) Niektórzy ludzie mówią, że Polacy byli gorsi od nazistów co jest całkowicie błędnym przedstawieniem faktów, całkowitym niezrozumieniem historii tego co się stało na polskiej ziemi – podkreślił Morawiecki.

Ale to słowa, które wypowiedział w następnej kolejności, wzbudziły aplauz niemalże na wszystkich kontynentach. W mediach społecznościowych i pod kłamliwymi artykułami nt. Polski – m.in. w „New York Times” – widać opinie nie tylko z Europy, ale i z Ameryki Południowiej, Azji, Afryki czy samych Stanów Zjednoczonych. Oto premier niewielkiego państwa gdzieś na wschodzie Europy, dał pstryczka w nos wieloletniemu prezydentowi USA.

Morawiecki przypomniał, że poprzednik Donalda Trumpa w Białym Domu, demokrata Barack Obama, podczas ceremonii uhonorowania pośmiertnie Jana Karskiego najwyższym, amerykańskim odznaczeniem cywilnym Prezydenckim Medalem Wolności 29 maja 2012 r. użył określenia „polskie obozy śmierci”. Jeśli prezydent Stanów Zjednoczonych mówi takie rzeczy, jest to dla mnie sygnałem alarmowym, że coś powinno być zmienione – podkreślił premier. Użycie przez prezydenta Baracka Obamę określenia „polskie obozy śmierci” (ang. polish death camps) – jak powiedział Morawiecki – jest przykładem „nabierania na sile antypolonizmu z powodu braku reakcji ze strony Polski, lub słabości takiej reakcji przez ostatnie 10 lat”.

   źródło: newsweb.pl

Cały świat huczy o Polsce! Najnowsza wypowiedź premiera RP zdumiewa wszystkich
ocena 5 głosów 1
Udostępnij

Napisz co myślisz