Londyn wypina się na Brukselę będzie negocjował tylko z krajami

Wielka Brytania będzie przeprowadzać bezpośrednie rozmowy Brexit z narodami – dość Brukseli

Wewnętrzne kręgi Theresy May podzieliły się odnośnie tego, jak najlepiej opuścić UE, z doniesieniami o konfliktach między zwolennikami Wyjścia, dążącymi do czystego zerwania z blokiem i tymi, którzy woleliby, aby Wielka Brytania pozostała jak najbliżej Unii. Ale minister gabinetu powiedział, że atmosfera znacznie poprawiła się, gdy teraz Wielka Brytania zaczyna omawiać plany umowy handlowej z przywódcami poszczególnych państw członkowskich, zamiast spierać się z głównym unijnym negocjatorem Brexit, Michelem Barnierem.

Rozumie się, że głowy państw są wyłącznie zainteresowane obopólnie korzystnymi transakcjami handlowymi bez zawracania sobie głowy zbieraniem punktów politycznych.

Newsy pojawiły się, gdy premier gości holenderskiego premiera Marka Rutte na Downing Street, aby omówić brytyjskie nadzieje na przyszłe stosunki handlowe.

Ciekawe rysunki z netu, wypinają się na Polityka z Brukseli ds negocjacji.

Premier i jej gabinet mają się jutro spotkać, aby omówić końcówkę Brexitu, która posłuży do kierowania negocjacjami w sprawie przyszłej umowy handlowej. Jak dotąd większość rozmów rozwodowych odbyła się między negocjatorami brytyjskimi, na czele z panem Davis, a ich europejskimi kolegami z przewodniczącym im Michelem Barnier.

Jednak Francuz został nazwany „nierozsądnym” przez niektórych Brexitersów, w tym Jacoba Rees-Mogg, który uprzednio ostrzegł, że Wielka Brytania nie „podporządkuje się” i nie przyjmie przepisów bloku.

Ciekawe jak Warszawa negocjuje sprzedaż swoich produktów na wyspy czy zaoferowała handel bez ceł Londynowi sama, czy decyduje Tusk, jak widać szefowie krajów Unijnych sami przylatują do Londynu aby dobić targu gdyż Brytyjski rynek handlowy jest najbogatszym rynkiem w biednej Europie.

Konrad W

   za polskie-echo.com

Londyn wypina się na Brukselę będzie negocjował tylko z krajami
Oceń artykuł
Udostępnij

Napisz co myślisz