Kim jest Krzysztof Karoń – człowiek dygresja? Już wiem

Krzysztof Karoń: rocznik 1955. Pochodzi rodziny nauczycielskiej z Tomaszowa Mazowieckiego. Mieszka w Warszawie, gdzie ukończył szkołę średnią. Brat przedsiębiorca. Ma mieszkanie w starej kamienicy obok terenów dawnego getta. Co najmniej magister architektury lub historii sztuki, dawniej wykładowca architektury. Zajmuje się grafiką komputerową, autor 2 książek na temat komputerowych technik druku:

 
 
zdjęcie wrealu.tv
 
(Nie mylić z Krzysztofem Karoniem ze Związku Producentów Ryb i dr inż. Krzysztofem Karoniem, chemikiem z Politechniki Śląskiej). Fot. ekranu: Romuald Kałwa.

Od niespełna roku wielką popularnością w polskim Internecie  cieszy się Krzysztof Karoń. Należy przyznać, że to wybitny umysł, który w komunikatywny sposób tłumaczy zawiłości współczesnej rzeczywistości. 

Jednak to filmy na temat rzeczywistości politycznej: marksizmu (który jak sam przyznał, poznał niedawno, a który próbował całościowo ująć, by zrozumieć dlaczego współczesny świat wygląda tak, a nie inaczej), kapitalizmu, wiedzy o społeczeństwie, nauki i techniki – przyniosły Krzysztofowi Karoniowi wielką popularność w Internecie i na spotkaniach w całej Polsce.

Jego filmy nie mają reklam. To może budzić zdziwienie, ponieważ „pecunia non olet”. Jednakże filmy nie rażą przez to przerwami, hałasem, tylko pozwalają się skupić na podjętym temacie.

Krzysztof Karoń na spotkaniach oglądanych na YT mówi o sobie, że jest dyletantem i nie chce powiedzieć, gdzie pracuje. Bystre oko od razu mogło spostrzec, że K. Karoń skupia się tylko na podjętych tematach, a nie regule autorytetu, czyli na tym, że „nie ważne co się mówi, ale kto mówi”.

W częstochowskiej dyskusji z Grzegorzem Braunem podkreślał, żeby nie skupiać się na jego osobie, lecz wyłącznie na tematach debaty. Przyznał, że jest na utrzymaniu rodziny, która pozwala zająć się obecną działalnością.

Po obejrzeniu jego filmu pod tytułem „kolor”, opublikowanym 11 stycznia 2016 roku, a wiec ponad 2 lata temu, gdy jeszcze nie był popularny, na końcu prezentacji widzimy taką oto … Zresztą, obejrzyjcie Państwo sami, ale wpierw… sami ten film znajdźcie. Oto dodatkowe informacje:

„Lettero Karoń” – wyposażenie pracowni poligraficznych. Firma zarejestrowana w Tomaszu Mazowieckim, którą prowadzi przedsiębiorca Wojciech Karoń. Firma rozpoczęła działalność 1 września 1997 roku.

Moją uwagę podczas oglądania filmu „Kolory” zwróciły profesjonalne grafiki, które wykorzystał w filmie. Teraz już wiem, że pochodzą z firmy Wojciecha Karonia. Inaczej YT szybko zablokowałoby ten film i cały kanał pana Karonia w związku z łamanie praw autorskich.  

Bawi mnie to, jak podczas dyskusji pod swoim filmem Sebastian Pitoń, autor zlikwidowanego przez „życzliwych lewaków” kanału na YT „Pitoń TV”, chciał „dowalić” Panu Krzysztofowi pytając go, gdzie ten pracuje. No bo zamożny Pitoń jest architektem, a więc czuł się kimś lepszym od „jakiegoś anonimowego człowieka”, który śmie krytykować, mający wielu wiernych „korwinowski liberalizm”.

Krzysztof Karoń niczym Pan Samochodzik, który ukrywał moc swojego pokracznego samochodu, bawi się światem, ukrywając swoje zdolności i moc swojego umysłu oraz ogromne doświadczenie zawodowe.

Prawda obroniła się sama, czego Panu Karoniowi serdecznie gratuluję i życzę sukcesów w kontynuowaniu działalności.

  Romuald Kałwa

 za neon24.pl

Kim jest Krzysztof Karoń – człowiek dygresja? Już wiem
ocena 5 głosów 1
Udostępnij

Napisz co myślisz