Gigantyczne podwyżki wynagrodzeń dla pracowników Lidla! To już otwarta wojna z…

Na początku stycznia przedstawiciele portugalskiego Jeronimo Martins zapowiedzieli podwyżki dla pracowników Biedronek. Maksymalna podwyżka to kwota rzędu 550 zł brutto, najniższa – 200 zł brutto. Teraz kolejne podwyżki ogłosiły władze niemieckiej sieci dyskontów Lidl. Okazuje się, że pracownicy mogą liczyć na podwyżkę aż o 9 procent! Oznacza to, że niektórzy sprzedawcą zarobią nawet ponad 4 tys. złotych brutto!

zdjęcie mag3737

O planowanych podwyżkach poinformował portal money.pl. Według informacji przekazanych przez dziennikarzy serwisu, podwyżka ma wzrosnąć o ok. 9 proc. To odpowiedź na niedawne zapowiedzi największego konkurenta Lidla – Biedronki. Okazuje się, że przedstawiciele niemieckich sieci dyskontów chcą zaproponować polskim pracownikom znacznie większe podwyżki.

Money.pl informuje, że osoby zaczynające pracę w Lidlu od marca tego roku otrzymają pensję w granicach 2800 – 3550 zł brutto. Pracownicy zatrudnieni przynajmniej rok mogą liczyć na wynagrodzenie w wysokości 2950 – 3750 zł brutto. Jeszcze większe podwyżki obejmą pracowników, którzy pracują w Lidlu ponad dwa lata. Zgodnie z zapowiedziami otrzymają oni pensję oscylującą w graniach 3150 – 4050 zł brutto.

Dlaczego wysokość wynagrodzenia jest tak różna? Okazuje się, że wpływ na to ma… wielkość miejscowości, w których znajdują się dyskonty. Największe wynagrodzenie otrzymują pracownicy dużych miast. Najmniej otrzymują ci, którzy pracują w mniejszych miejscowościach. To efekt nie tylko większej ilości pracy w dużych miastach, ale również większych kosztów utrzymania.

za: money.pl

   za wrealu24.pl

Gigantyczne podwyżki wynagrodzeń dla pracowników Lidla! To już otwarta wojna z…
ocena 5 głosów 1
Udostępnij

Napisz co myślisz