„Polish Holocaust”. Bulwersujący film nawołujący do zerwania przez USA relacji z Polską

Amerykańska organizacja Ruderman Family Foundation opublikowała w Internecie dwuminutowy film, w którym namawia do podpisania petycji do amerykańskiego rządu w sprawie „zerwania relacji z Polską”. Aktorzy uczestniczący w nagraniu używają wcześniej niespotykanego terminu „Polish Holocaust”, który sugeruje polską odpowiedzialność za zagładę Żydów w trakcie II wojny światowej.

 

Oprócz tego na końcu filmu proponuje się odbiorcy podpisanie petycji do amerykańskiego rządu w sprawie „zerwania relacji z Polską”.

W petycji na stronie neverdeny.org jest napisane: „W imieniu 6 mln Żydów Stany Zjednoczone muszą zawiesić relacje z Polską”. Akcji towarzyszy nagłówek „Polsko, nigdy nie pozwolimy na negowanie Holocaustu”.

Uczestnicy filmu z nowelizacji ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej wyciągają szereg błędnych wniosków. „Pójdę do więzienia za to, co teraz robię”, „Żadne polskie więzienie mnie nie przeraża”, „Po tym, jak 3,5 mln Żydów zostało zamordowanych w Polsce, w tym setki tysięcy dzieci, Polska uchwaliła nowe prawo a ja pójdę do więzienia”.

Ruderman Family Foundation to fundacja założona przez amerykańskich Żydów, która zajmuje się głownie wzmacnianiem współpracy między USA a Izraelem.

 

źródło:
„Polish Holocaust”. Bulwersujący film nawołujący do zerwania przez USA relacji z Polską
Oceń artykuł
Udostępnij

Napisz co myślisz