Polska chce akta ws. smoleńska. Oto odpowiedź niemieckiego wywiadu!

Przez lata o katastrofie smoleńskiej nie wiedzieliśmy kompletnie nic. Za to teraz z dnia na dzień – choć małymi fragmentami – wychodzą na jaw kolejne, nieznane wcześniej fakty. 

Nie ulega wątpliwości, że Polska pozostawiona sama sobie, bez pomocy obcych służb wywiadowczych, nie będzie w stanie wyciągnąć od Rosji wystarczająco materiałów, by dojść prawdy w kwestii największej katastrofy w historii powojennej Polski.

W Smoleńsku zginął prezydent RP Lech Kaczyński, jego małżonka i 94 inne osoby. Jednak, biorąc pod uwagę skalę tej tragedii, polski rząd – wówczas pod kierownictwem Donalda Tuska – zachował się karygodnie.

Polska raz po razu upokarzała się na arenie międzynarodowej. Kolejne doniesienia wskazują na to, że prawdę znają wszyscy, tylko nie Polacy. Wiedzę na temat tego, co wydarzyło się w Smoleńsku mają rzekomo i Amerykanie, i Rosjanie, a nawet Niemcy. Ponadto nieżyjący już Andrzej Lepper mówił o nagraniach, które są w posiadaniu służb Białorusi.

Teoria mówi, że żadne z tych państw nie chce ujawniać strasznej prawdy w tej chwili. Czy wyczekują na odpowiedni moment? Informacje na temat prawdziwego przebiegu katastrofy są rzekomo tak szokujące, że mogłyby wywołać gigantyczne zamieszanie w światowej polityce.

Niemieckie tryby prawne w sprawie smoleńska ruszyły po tym, gdy mec. Stefan Hambura wysłał do kanclerz Angeli Merkel pismo z prośbą o odtajnienie i wydanie wszystkich dokumentów BND (Bundesnachrichtendienst, Federalna Służba Wywiadowcza) dotyczących katastrofy smoleńskiej. Pismo to prawnik wysłał do wiadomości kilku innych urzędów niemieckich, w tym do prokuratora generalnego RFN Haralda Range.

O tym, że informacje BND na temat Smoleńska istnieją, wspomniał w swojej książce „Tajne Akta S.” dziennikarz śledczy Jürgen Roth. Powołał się przy tym na notatkę agenta BND, który dowiedział się od swoich dwóch niezależnych, nieznających się wzajemnie rosyjskich i polskich źródeł, że na tupolewa z delegacją polską zamachu dokonała specjalna grupa rosyjskich służb specjalnych. Na dodatek dokonano tego w kooperacji z kimś z kręgu władzy w Polsce.

Niedługo po wysłaniu pisma do kanclerz Merkel, do Hambury zatelefonował wysoki rangą prokurator Zöller z prokuratury generalnej RFN. Jednak polski prawnik odpowiedział, że… nie chce dostępu do tych dokumentów. Wyraził jedynie nadzieje, że to państwo niemieckie zajmie się śledztwem ws. katastrofy.

Zapytał mnie czy oczekuję dostępu do dokumentów, o które prosiłem kanclerz Merkel, i czy jeszcze mam jakieś prośby. Odpowiedziałem, że nie oczekuję dokumentów (bo dokumenty BND może wydać jedynie urząd kanclerski), ale proszę o zajęcie się sprawą katastrofy smoleńskiej przez pryzmat niemieckiego prawa karnego – relacjonuje Hambura.

źródło: wPolityce.pl, niezalezna.pl

   źródło: newsweb.pl

Polska chce akta ws. smoleńska. Oto odpowiedź niemieckiego wywiadu!
ocena 5 głosów 1
Udostępnij

Napisz co myślisz