Najwyższa kasta złodziei

SSN A. Piotrowska stwierdziła, że czyn sędziego można traktować jako „fatalną pomyłkę” ale nie kradzież. Za pomyłkę odpowiadać miało roztargnienie wysokiego stopnia i przepracowanie wywołane nawałem obowiązków.

 

           

 

My tu pitu-pitu,a tymczasem, banda w togach, nadzwyczajna kasta ludzi, uniewinniła swojego kolegę sędziego, złodzieja, który ukradł 50zł kobiecie,na stacji paliw.
No po prostu rzygać się chce!

                 

!!!!”Obwiniony pieniądze zabrał, ale nie zrobił tego z zamiarem kradzieży”!!!!

Po dzisiejszej decyzji sądu w sprawie sędziego Topyły wiadomo, że nie było w Polsce wyroków politycznych. Sędziowie wydawali je przez roztargnienie 

 Wiadomość, że sędzia, który zawinął  kobiecie 50 zł został uniewinniony, nie dziwi.
Zaskoczeniem jest to, że sąd nie wymierzył kary kobiecie, która dokonała prowokacji podstępnie umieszczając banknot w zasięgu ręki sędziego.
Dziwi również brak odszkodowania dla sędziego.

To słuszna decyzja. Słuszne jest też uzasadnienie- że to roztargnienie. Ciężko takim nie być, gdy wciąż walczy się o wolność sądów. Stres, nerwy, wydatki na świeczki. A dodatkowe 50 zł zawsze troszkę uspokoi

            

Za „kradzież” 2 cukierków o wartości 60groszy 46letnią kobietę z niesprawnością intelektualną(zaświadczenie) sąd I instalacji SKAZAŁ na 20h prac społecznych.
Za kradzież 50 zł „sędzia ze stacji benzynowej” został UNIEWINNIONY!!
Rozumiem, że kraść trzeba „konkretnie”

A teraz wyobraźcie sobie, że taki „roztargniony” sędzia decyduje o Waszej wolności, o Waszej firmie czy Waszym spadku…

Roztargnienie jest przywilejem wyższej wyjątkowej kasty. W przypadku tej niższej, zwyczajnej jest to kradzież. Przecież szary człowiek jest za głupi, by mógł dostąpić uczuć i zachowań wyższych, takich jak np. roztargnienie.
Jak jest roztargniony to znaczy, że się nie nadaje do tej roboty. Lepkie ręce. Potem sceny jak z Harlequina. Marzący się facet. Drugi mówi że jego życie zależy od sądu. Myślał, że jak skrobnie 5 dyszek to tak mało, że nie będzie problemów. A tu Zonk

               

Uwaga, jak teraz ktoś przytuli cudzą własność, np. portfel, to wystarczy, żeby powiedział, iż to przez roztargnienie. W razie czego pomoże Sąd Najwyższy. Tak jak pomógł sędziemu Topyle.

Tak! To jest ten cudowny Polski banknot!
-można go ukraść komuś i nic. Jesteś uniewiniony.
-można za niego kupić całą kamienicę wartą kilka milionów w stolicy dużego europejskiego kraju.
-możesz z nim wyjść na zakupy i generalnie wracasz z niczym.
Taki to banknot.

          

A może na podstawie tego wyroku Pan Prezydent jakąś amnestię generalną by ogłosił. Dla tych którzy kradli z roztargnienia. Więzienia by przewietrzono, budżet by zyskał.

Może to właściwy kierunek.

Prospołeczny.

 

ps.

Nie róbmy z siebie oraz innych – wariatów. Sędzia złodziej to ZŁODZIEJ, żaden ,,roztargniony”.Płacił bilonem UKRADŁ banknot 50zł. Nie mamy żadnego powodu do żartów. Panie Ministrze Ziobro co ze złodziejami w togach?

Na nagraniu dokładnie widać że schował banknot do kieszeni a nie do portfela, który dziwnym trafem miał nawet otwarty w drugiej ręce, więc nie można mówić, że zabierając banknot się pomylił i włożył do portfela!

   za neon24.pl

Najwyższa kasta złodziei
ocena 5 głosów 2
Udostępnij

Napisz co myślisz