“F*** off Bruksela”, UK nie powinna płacić ani grosz do UE

JULIA HARTLEY-BREWER powiedziała Unii Europejskiej, by sie „odpie..olić”.

Zdecydowana osoba popierająca Brexit podkreśliła, że ​​Wielka Brytania nie powinna płacić ani grosza UE, ponieważ kraj ten był „płatnikiem netto” do bloku przez 40 lat. Ustawa Brexit była jednym z trzech obszarów negocjacji, z którymi borykała się Wielka Brytania podczas pierwszego etapu rozmów.

Theresa May zgodziła się z szefami UE, że Wielka Brytania przekaże ponad 40 miliardów funtów, gdy kraj oficjalnie zrezygnuje z tego bloku.

Jednak rzeczywiste dane pozostaną ściśle strzeżoną tajemnicą publiczną, nawet jeśli ostateczna umowa o wyjście zostanie uzgodniona w 2019 roku.

„Powinniśmy być o wiele bardziej stanowczy”, powiedziała polityce Wielkiej Brytanii. 

“F*** off, frankly, f*** off… not a chance, not a single penny.
“I don’t mind paying up to the end of the accountancy period, but that’s it.

„F *** off, szczerze mówiąc, f *** off … nie ma szans, ani jednego grosza.
„Nie mam nic przeciwko płaceniu do końca okresu księgowego, ale to wszystko.

„Jesteśmy kontrybutorem netto od 40 lat – 12 procent budżetu UE, obecnie – idea, że ​​jesteśmy winni pieniądze, a nie winne pieniądze za cały nasz wkład, który uważam za absurd”.

Bez brytyjskiego wkładu UE musi stawić czoła wielkiej dziurze budżetowej i zastanawia się nad sposobami działania. Europejski komisarz ds. Budżetu Guenther Oettinger ujawnił, że UE stoi w obliczu braku 11 miliardów funtów z powodu Brexitu.Przewodniczący Komisji Europejskiej Jean-Claude Juncker zaoferował narodom UE wsparcie bloku po Brexit, zwiększając składki do 1% PKB.

Jednak wzrosty budżetowe napotkały na opór ze strony kilku państw członkowskich, które wyraziły obawy związane z wysyłaniem jeszcze większej ilości pieniędzy dla Brukseli. Dokument rządu holenderskiego stwierdził, że kraj ten „nie może zaakceptować zwiększenia swojego udziału brutto w budżecie UE”.

Julia Hartley-Brewer jest brytyjskim nadawcą i felietonistą prasowym. 

Konrad W

   za polskie-echo.com

“F*** off Bruksela”, UK nie powinna płacić ani grosz do UE
Oceń artykuł
Udostępnij

Napisz co myślisz