W Brukseli nie dowierzają. Po tych słowach Orbana zwiało im kapelusze!

Premier Węgier Viktor Orban charyzmą nie ustępuje żadnemu politykowi w Europie. Gdyby nie potrafił ugryźć się w język, zapewne bywałoby o nim głośno w podobnym kontekście, jak o Januszu Korwin-Mikkem.

Wyrazisty polityk, wieloletni premier Węgier i niezaprzeczalny przyjaciel Polski. Viktor Orban na Węgrzech wyrasta na prawdziwego męża stanu. Ostatnio na przykład walczy z wpływami Georga Sorosa w swoim kraju.

Viktor Orban i jego partia Fidesz, weszli właśnie w etap kampanii wyborczej. – Minione osiem lat na Węgrzech było udane, ale przed rządem jeszcze wiele do zrobienia – oznajmił w niedzielę premier Węgier Viktor Orban w przemówieniu podsumowujących ostatni rok.

Zaczęło się dość spokojnie, ale kolejne zdania barwnego szefa węgierskiego rządu musiały wywoływać kolejne krople potu na czołach unijnych dygnitarzy, a już na pewno decyzyjnych w UE Niemcach.

Orban kontynuował mówiąc, że obecnie Węgrom zagraża niebezpieczeństwo z Zachodu. Odniósł się w ten sposób do faktu, że Organizacja Narodów Zjednoczonych zaapelowała do węgierskiego rządu o utrzymanie prawa do wolności stowarzyszania się. Chodzi o „ustawę antyimigrancką”.

Nasza reputacja, rozpoznawalność i wpływy są większe, niż uzasadniałby to rozmiar czy ciężar gospodarczy kraju – ocenił premier Węgier. Jak podkreślił, na Węgrzech nie ma już „eurobełkotu, liberalnych umizgów i poprawnościowej beztreściowości”. Wywołał tym wściekłość zachodniodemokratycznych państw, które szachują całą Unią Europejską. – W Budapeszcie chcemy mówić to, co myślimy, i chcemy robić to, co powiedzieliśmy – oznajmił.

Niebezpieczeństwo ściągają nam na głowę politycy w Brukseli, Belinie i Paryżu, którzy chcą, by Węgry przejęły ich politykę, tę politykę, która uczyniła ich krajami imigracyjnymi i otworzyła drogę do schyłku kultury chrześcijańskiej oraz zdobywania pola przez islam – powiedział węgierski przywódca.

Według Orbana „modną piosenką” stało się teraz mówienie, że Węgry powinny się do tych państw upodobnić, bo jest to solidarne.

Tymczasem Węgry są solidarne z tymi osobami i przywódcami w Europie Zachodniej, którzy chcą uratować swe ojczyzny i swą kulturę chrześcijańską – mówił. „Nigdy nie będziemy solidarni z tymi europejskimi liderami, którzy chcą wprowadzenia Europy w epokę postchrześcijańską i postnarodową – zaznaczył.

   źródło: newsweb.pl

W Brukseli nie dowierzają. Po tych słowach Orbana zwiało im kapelusze!
ocena 3.7 głosów 3
Udostępnij

Napisz co myślisz