Polski rząd WŚCIEKŁY. Skandaliczne żądania Izraela!

Rząd Izraela rozwścieczył władze w Warszawie! To, czego żądają w Tel-Awiwie, nie mieści się w głowie. Do świadomości izraelskich władz bardzo powoli dociera, że skończyły się czasy, gdy Polska dawała skakać sobie po głowie.

Mimo, że premier Mateusz Morawiecki wyraźnie daje ostatnio do zrozumienia, że należy liczyć się ze zdaniem Polski, Tel-Awiw nie chce pogodzić się z nową rzeczywistością. Kolejne ataki na nasz rząd Izrael przeprowadza lawinowo.

Ale to nie wszystko, bo teraz Żydzi zaczęli obrażać wszystkich Polaków. Izrael przyjął narrację najbardziej antypolskich urzędników Brukseli, stosując kłamliwą narrację o Polakach.

Żydowskie organizacje, mające pełne poparcie izraelskiego rządu, wystosowały właśnie oświadczenie, w którym apelują do Polski. Ponadto bez najmniejszego zawahania obrażają Polaków. Nie ma wątpliwości, że robią to z pełną aprobatą premiera Benjamina Netanjahu. Pozostałe organizacje żydowskie, które są w opozycji do Netanjahu i całego państwa Izrael, nie mają zastrzeżeń do polskiej ustawy. Sam premier Izraela coraz agresywniej zwraca się do szefa polskiego rządu. Jak widać, wrogie Polsce środowiska żydowskie łączą siły.

Żydzi nie ukrywają, o co im naprawdę chodzi. – Oczekujemy od władz publicznych przyznania, że antysemityzm zagraża dzisiejszej Polsce i musi być napiętnowany – napisały w oświadczeniu organizacje żydowskie. Rząd PiS na takie zarzuty skierowane do narodu polskie reaguje bardzo ostro. I zapewne bardzo ostro odpowie. Podkreśliły w nim, że zagrożeniem dla obecnych relacji polsko-żydowskich jest niechęć do uczciwego rozliczenia się z przeszłością.

Obecna fala antysemityzmu nastąpiła w związku ze sporem o wchodzącą właśnie w życie nowelizację ustawy o IPN, którą uważamy za źle napisaną i szkodliwą dla swobody debaty historycznej. Ale jeżeli sporadycznie pojawiające się na świecie, godne potępienia, wzmianki o „polskich obozach” wymagają, zdaniem rządu i parlamentu, aż takiej reakcji prawnej, to co powiedzieć o szerzącej się w Polsce nietolerancji i nienawiści? Instrumenty prawne do ich zwalczania istnieją. Brak, jak dotąd, politycznej woli. Oczekujemy, że zostanie okazana – napisały organizacje żydowskie w przesłanym w poniedziałek oświadczeniu.

Na pytanie „to co powiedzieć o szerzącej się w Polsce nietolerancji i nienawiści?”, należałoby Żydom odpowiedzieć innym pytaniem: to co powiedzieć o swastykach i wyzwiskach namazanych w niedzielę na bramie polskiej ambasady w Tel-Awiwie?

   źródło: newsweb.pl

Polski rząd WŚCIEKŁY. Skandaliczne żądania Izraela!
ocena 5 głosów 3
Udostępnij

Napisz co myślisz