Niesamowite! Węgry wprowadzają ustawę „W obronie Polski”! Oto jej treść

Ta ustawa to ewenement w najnowszej historii Europy! Tak zdecydowanie w obronie Polski nie stanął jeszcze żaden kraj. Powiedzenie „Polak, Węgier – dwa bratanki” idealnie znajduje w tej sytuacji zastosowanie.

Choć Viktor Orban od lat deklaruje pełne wsparcie dla Polski na wielu płaszczyznach i na forum międzynarodowym jednoznacznie opowiada się po stronie naszego kraju, to czegoś takiego nikt się nie spodziewał.

Węgrzy chcą pomóc Polsce tak mocno, że rozpoczęli pracę nad ustawą w obronie Polski. Jej treść jest zdumiewająca, bo zgodzi się z nią prawdopodobnie każdy Polak, który wspiera rząd Prawa i Sprawiedliwości.

Żadne państwo jak dotąd nie zdobyło się na taką odwagę. Choć Viktor Orban i jego ministrowie mają na uwadze interes Węgier, to nie zawahali się mocno narazić Brukseli, wspierając nasz rząd w dyplomatycznej okładance z europejskimi dygnitarzami. To postawa godna podziwu. Miejmy nadzieję, że i nasi rządzący będą umieli się odwdzięczyć! Szczegóły ustawy poniżej.

Projekt rezolucji złożył szef Komisji Spraw Zagranicznych Republiki Węgier Zsolt Nemeth. Jego treść została opublikowana na stronie parlamentu. Napisano, że Węgry uważają za nieuzasadnione, iż Parlament Europejski i Komisja Europejska zainicjowały wszczęcie wobec Polski postępowania na podstawie art. 7 Traktatu o UE.

– Wzywamy rząd Węgier, by poparł Polskę, nie pozwolił uszczuplić zagwarantowanych w traktacie podstawowym praw Polski i nie popierał propozycji, które ograniczyłyby zasadnicze prawa wynikające z członkostwa Polski w UE” – napisano w projekcie rezolucji.

Zaapelowano w nim także do węgierskich posłów Parlamentu Europejskiego, by nie popierali propozycji instytucji Unii Europejskiej, która opowiada się za postępowaniem przeciw Polsce wszczętym na podstawie artykułu 7. Traktatu o UE. Zaznaczono, że parlament Węgier widzi w postępowaniu wobec Polski niebezpieczny precedens, gdyż tą decyzją Komisja Europejska wykracza poza swój zakres kompetencji strażnika traktatów.

Marcin Palion

Marcin Palion

Napisz do autora: marcin.palion@newsweb.pl

   źródło: newsweb.pl

Niesamowite! Węgry wprowadzają ustawę „W obronie Polski”! Oto jej treść
ocena 5 głosów 1
Udostępnij

Napisz co myślisz