Jest PRZEŁOM! PiS właśnie zyskał sojusznika, z którym może WSZYSTKO!

Bez wahania możemy to stwierdzić: PRZEŁOM! PiS właśnie zyskało sojusznika, z którym – dosłownie – może wszystko! Jeśli wzajemna współpraca pójdzie tak, jak wszyscy polscy patrioci sobie tego życzą, to narodowo-konserwatywnej rewolucji w Polsce nic już nie zatrzyma.

Nietęgie miny mają teraz najpewniej prominentni politycy Platformy Obywatelskiej i frakcji pokrewnych – skrajnie antyrządowych. Szanse na odsunięcie Prawa i Sprawiedliwości od władzy uciekły bowiem już bardzo daleko. I chyba bezpowrotnie.

Rząd od pierwszych dni swojej kadencji był atakowany. Najpierw przez neoliberalną opozycję, która na dzień dobry mianowała się totalną, później przez Brukselę i zachodnich sąsiadów Niemców, a teraz jest wręcz okładana przez środowiska żydowskie i ukraińskich banderowców.

Ale to nic, bo PiS konsekwentnie robi swoje. Nie dość, że ugrupowanie Jarosława Kaczyńskiego zbliża się do magicznej granicy 50 proc. poparcia w sondażach, co do tej pory nie udało się żadnej partii w III RP, to jeszcze partia rządząca zyskuje nowych sojuszników.

I nie, tym razem mowa nie jest o Viktorze Orbanie i jego Fideszu. Nie chodzi też o 45. Prezydenta Stanów Zjednoczonych, Donalda Trumpa. Obaj panowie zdają się żywić nadzwyczajną sympatię do Polski i Polaków, natomiast teraz rękę do Jarosława Kaczyńskiego i jego ludzi wyciągnęli partnerzy z własnego podwórka.

Mowa o ugrupowaniu, z którym PiS może wszystko. Od większości w parlamencie, po większość konstytucyjną. To Kukiz’15, które do tej pory bywało bardzo sceptycznie nastawione do rządów Prawa i Sprawiedliwości. Wszystko wskazuje jednak na to, że dla dobra sprawy, „kukizowcy” zakopią topór wojenny i zwiążą nieformalną koalicję z PiS, Solidarną Polską i Porozumieniem Jarosława Gowina. Na ma złudzeń – taka „paka” mogłaby w polskiej polityce wszystko!

Szef ruchu, Paweł Kukiz, widząc co wyczynia totalna opozycja (donosy na Polskę, obarczanie naszego narodu winą za holokaust), zaczął podgryzać się w język i oszczędzić sobie krytyki PiS-u. Czyżby początek nowej, wielkiej prawicowej koalicji w naszym kraju? Zdają się to potwierdzać słowa Jarosława Sachajko, posła K’15, w ostatnim wydaniu programu „Minęła 20”. Sachajko wyraził pełne poparcie dla rządu PiS w sprawie nowelizacji ustawy o IPN. Przypomniał, że Polacy egzystowali z Żydami przez setki lat. – I teraz próba zakłamywania historii i mówienia, że ktoś chce pisać historię od początku, to jest nieakceptowalne – powiedział.

Cieszę się, że polski rząd zaczyna mówić otwartym tekstem, o co chodzi. Ta odpowiedź, która była wczoraj, pana premiera Morawieckiego, była jak najbardziej na miejscu – kontynuował Sachajko. Wcześniej wtrącił jeszcze, że to, co robi Platforma Obywatelska, nie nadaje się do opisania w cenzuralnych słowach. W wypowiedziach i gestach polityków K’15 widać, że polityka historyczna PiS bardzo im imponuje. W podobnym tonie wypowiada się poseł Marek Jakubiak czy sam Paweł Kukiz. Czekamy na ostateczne rozwiązanie kwestii PO.

   źródło: newsweb.pl

Jest PRZEŁOM! PiS właśnie zyskał sojusznika, z którym może WSZYSTKO!
Oceń artykuł
Udostępnij

Napisz co myślisz