I wszystko jasne! Izrael zgaszony. Rząd: Chcecie przeprosin? Lepiej…

Izrael z całą stanowczością żądał przeprosin od strony polskiej za – w ich opinii – „skandaliczne” – słowa premiera Morawieckiego wypowiedziane na konferencji w Monachium.

Z polskiej perspektywy tamta wypowiedź premiera Polski była dość neutralna, bo to, co powiedział jest po pierwsze prawdą, a po drugie – wszyscy o tym wiedzą.

Mateusz Morawiecki przypomniał tylko, że zdarzały się przypadki Żydów (podobnie jak Polaków) kolaborujących z Niemcami w czasie II wojny światowej. W Tel-Awiwie na te słowa zareagowano wściekłością.

Apele z Izraela i środowisk żydowskich posypały się błyskawicznie. Chcą przeprosin, a nawet przyznania się do tego, że „jesteśmy narodem antysemickim”. Więcej o szale środowisk żydowskich pisaliśmy tutaj: Polski rząd WŚCIEKŁY. Skandaliczne żądania Izraela!

Gdy Izrael apeluje, wzywa i żąda, Polska odpowiada klarownie i stanowczo, sugerując Żydom coś w stylu: chcecie przeprosin? Lepiej nauczcie się angielskiego. Trzeba przyznać, że robi się coraz ciekawiej, bo Tel-Awiw nieco niepewnie czuje się w sytuacji, w której Polska – po raz pierwszy w XXI wieku – poważnie przeciwstawia się jego żądaniom.

Premier Mateusz Morawiecki w swojej wypowiedzi podczas konferencji w Monachium miał na myśli tych, którzy współpracowali z nazistami; wszyscy to wiemy – stwierdził szef MSZ Jacek Czaputowicz. Zwrócił uwagę również, że premier mówił po angielsku. – To nie jest jego ojczysty język, tam są pewne niuanse, które są znane Amerykanom, Brytyjczykom – wyjaśnił szef MSZ.

Ponadto polski resort spraw zagranicznych powiedział wprost, że w tej sprawie „nie bardzo jest za co przepraszać”. Polska prawica słowa te przyjmuje z radością, bo wielu – choć kibicują rządowi PiS – obawiało się, że w obliczu żydowskiej wściekłości, nasi rządzący się ugną. Nic bardziej mylnego!

   źródło: newsweb.pl

I wszystko jasne! Izrael zgaszony. Rząd: Chcecie przeprosin? Lepiej…
ocena 5 głosów 2
Udostępnij

Napisz co myślisz