Ależ panika w obozie Merkel. HISTORYCZNY wynik prawicy w Niemczech!

Zbliża się prawdziwa polityczna rewolucja w Niemczech. Najnowsze sondaże wstrząsnęły sceną polityczną, bo historyczny, a przy tym fantastyczny wynik, osiągnęła Alternatywa Dla Niemiec (AfD).

Kilka lat walki, wytykania błędów rządzącej CDU i Angeli Merkel, aż wreszcie szczere mówienie o zagrożeniach, jakie stwarza szaleńcza polityka migracyjna Niemiec i pozostałych zachodnich krajów w UE.

Wszystko to dało partii Alternative für Deutschland całkiem imponujący wynik. AfD zebrało tyle punktów procentowych, że sensacyjnie wyprzedziło SPD, którego twarzą jest Martin Schulz.

Angela Merkel ma powody do niepokoju. Jej poparcie społeczne spada z miesiąca na miesiąc, a w kolejnych wyborach – niewykluczone – głównym rywalem jej obozu nie będą już socjaldemokraci, czyli z jej perspektywy mniejsze zło, ale narodowi konserwatyści z AfD.

Prawicowa Alternatywa dla Niemiec (AfD) wyprzedziła w najnowszym sondażu instytutu badania opinii publicznej INSA dla gazety „Bild” Socjaldemokratyczną Partię Niemiec (SPD) i stała się po raz pierwszy w historii drugą najsilniejszą partią w Niemczech.

Poparcie dla AfD w sondażu opublikowanym na portalu dziennika „Bild” wzrosło wobec poprzedniego badania o 1 punkt procentowy, do 16 proc., a poparcie dla SPD spadło o punkt do 15,5 proc. – Cena, jaką SPD płaci za chaos w kierownictwie i kręty kurs, rośnie z dnia na dzień – skomentowała gazeta.

Po wrześniowych wyborach w Niemczech zapanował prawdziwy chaos. Kilak miesięcy czekaliśmy na uformowanie nowego rządu i w ogóle zakończenie rozmów koalicyjnych. SPD osiągnęła wówczas najgorszy w swojej historii wynik 20,5 proc., a lider tego ugrupowania Martin Schulz wykluczył uczestniczenie w rządach z CDU/CSU. Później jednak, pod naciskiem prezydenta Franka Waltera-Steinmeiera, zmienił zdanie. Przeciwko ponownemu wejściu do rządu z chadekami jest jednak młodzieżowe skrzydło partii, tzw. Jusos.

Wszystko wskazuje zatem na to, że czasy świetności socjaldemokratów z SPD właśnie dobiegły końca. Za to zaufanie Niemców do prawicowego ugrupowania AfD rośnie nieprzerwanie od kilku lat. Najwyraźniej już w 2020 roku będziemy obserwować pasjonującą walkę polityków Alternatywy o przejęcie władzy w RFN.

Marcin Palion

Marcin Palion

   źródło: newsweb.pl

Ależ panika w obozie Merkel. HISTORYCZNY wynik prawicy w Niemczech!
Oceń artykuł
Udostępnij

Napisz co myślisz