Światowy Kongres Żydów w FURII! Po tych kilku słowach premiera Polski

To już prawdziwa dyplomatyczna wojna. Konflikt polsko-żydowski nabrał rozpędu. Już kilka tygodni temu, gdy rząd w Warszawie zignorował izraelskie żądania o wycofanie się z nowelizacji ustawy o IPN, zaczęło się robić gorąco.

Teraz jednak spór się zaognia. Chyba nikt na świecie nie spodziewał się, że Polska może w tak znaczący sposób przeciwstawić się wpływowemu lobby żydowskiemu.

Polityka potrafi jednak zaskakiwać. Jarosław Kaczyński, premier Morawiecki i jego ludzie, postawili sobie za punkt honoru wprowadzenie planowanych zmian. Rządzący nie ukrywają, że irytuje ich ingerencja sił zewnętrznych na politykę Polski.

Tym razem „uruchomił” Światowy Kongres Żydów – jedną z najbardziej roszczeniowych organizacji na świecie. Nie ulega jednak wątpliwości, że słowa premiera ani trochę nie odbiegały od historycznej prawdy.

Premier Morawiecki został zaatakowany przez jednego z Żydów podczas sobotniej konferencji, w której wziął udział. Nie mógł postąpić inaczej, jak bronić dobrego imienia Polski. Mimo tego, środowiska żydowskie popadły w prawdziwą furię. O co chodzi?

Podczas wczorajszych pytań do premiera Morawieckiego, z ust Ronena Bergmana padła próba ataku na polską ustawę o IPN. Dziennikarz ów próbował powołać się na przypadek własnej rodziny, z której wielu członków zginęło wydanych przez Polaków. Według niego za te słowa groziłaby mu w Polsce odpowiedzialność karna: – Gdybym opowiedział jej historię w Polsce, byłbym uznany za przestępcę. Co wy próbujecie zrobić? Dolewacie oliwy do ognia – zaatakował.

Premier Mateusz Morawiecki rzeczowo odpowiedział na to pytanie, nie uciekając od przywołania faktu, że Żydzi również brali udział w zbrodniach na swoich rodakach: – Jest to niezmiernie ważne, aby zrozumieć, że oczywiście nie będzie to karane, nie będzie to postrzegane jako działalność przestępcza, jeśli ktoś powie, że byli polscy sprawcy. Tak jak byli żydowscy sprawcy, tak jak byli rosyjscy sprawcy, czy ukraińscy – nie tylko niemieccy – stwierdził Morawiecki.

Oczywiście te słowa polskiego premiera nie przeszły bez echa. Światowy Kongres Żydów z całym impetem skontrował, niewiele się przy tym zastanawiając. Wypowiedź szefa naszego rządu określił jako „absurdalną i niesumienną”. – Polski premier wykazał odrażającą ignorancję jego niesumiennym twierdzeniem, że tzw. “żydowscy sprawcy” byli częściowo odpowiedzialni za usiłowania nazistowskich Niemiec zlikwidowania europejskich Żydów – czytamy.

Żydzi nie chcą widocznie słuchać prawdy. Mimo, iż wielokrotnie udowadniano im zbrodnie na własnych rodakach oraz że dziesiątki tysięcy Żydów kolaborowało z Niemcami, dziś chcą, by mówić o nich wyłącznie jako o ofiarach Niemców i… Polaków.

   źródło: newsweb.pl

Światowy Kongres Żydów w FURII! Po tych kilku słowach premiera Polski
ocena 5 głosów 1
Udostępnij

Napisz co myślisz