Świat postawiony na nogi: Muzułmanie atakują europejski kraj!

Wszelkie sojusze obronne świata zachodniego zostały właśnie postawione na nogi! Wielu bagatelizowało ostatnie doniesienia amerykańskiego i brytyjskiego wywiadu o nadchodzącym, globalnym konflikcie. 

Kilka dni temu informowaliśmy o doniesieniach amerykańskiego i brytyjskiego wywiadu na temat nadchodzącego konfliktu zbrojnego.

Optymiści zauważali – zresztą słusznie – że amerykański wywiad podobne tezy często stawia na wyrost. Jednakże ostatnie wydarzenia składają się w logiczną całość, a oprócz Wielkiej Brytanii i Stanów Zjednoczonych, na wypadek wojny militarnej szykują się Francuzi (więcej).

Gdy wszyscy obawiają się imperialistycznych zapędów Władimira Putina, cios nadszedł z rąk jednego z państw islamskich, które o taki ruch podejrzewalibyśmy najmniej. Jednakże prezydent tego kraju ma charakter zgoła podobny do przywódcy Federacji Rosyjskiej.

Wszystko wskazuje na to, że złe prognozy Zachodu się sprawdzają. I nikt się nie pomylił, bo zagrożenie faktycznie nadchodzi ze wschodu. Ale z bliskiego. Muzułmańskie państwo właśnie subtelnie wypowiedziało wojnę Grecji, z którą od lat spierają się o prawa do wyspy na Morzu Egejskim.

Kraj, o którym mowa to Turcja, w której 99% obywateli stanowią muzułmanie. Do potężnej prowokacji doszło na wybrzeżu jednej z wysp na Morzu Egejskim. Okręt należący do Grecji, który był przy niej zacumowany, został staranowany przez turecką straż przybrzeżną. O sprawie poinformował Fox News.

Na nagraniach z greckiego monitoringu wyraźnie widać, jak Turcy zbliżają się do europejskiego okrętu i z całym impetem, celowo, uderzają w niego, znacznie uszkadzając kadłub. Zdarzenie doprowadziło do gigantycznego wzrostu napięcia na Morzu Egejskim. Doszło do niego w rejonie dwóch małych wysp, które Grecy nazywają Imia, A Turcy – Kardak.

Nie ma wątpliwości, że tureckie służby nie zdobyłyby się na taki ruch, gdyby nie osobista zgoda prezydenta Erdogana. Jeśli tak dalej pójdzie, konflikt nadal będzie się zaogniał, co może doprowadzić do kolejnego, poważnego konfliktu zbrojnego z udziałem państw europejskich.

   źródło: newsweb.pl

Świat postawiony na nogi: Muzułmanie atakują europejski kraj!
ocena 5 głosów 1
Udostępnij

Napisz co myślisz