Prezydent Poznania szkaluje Polaków na łamach izraelskiej gazety!

Kryzys wywołany nowelizacją ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej wciąż trwa. Mimo, iż władze niemieckie jednoznacznie stwierdziły, że to Niemcy ponoszą pełną odpowiedzialność za zbrodnie podczas II wojny światowej to wciąż pojawiają się wypowiedzi polskich polityków, którzy próbują obarczać naszych przodków. Teraz do tego grona dołączył prezydent Poznania Jacek Jaśkowiak.

poznań photo
zdjęcie Andrew Milligan Sumo

Walka o historyczną prawdę powinna zjednać środowiska polityczne w kraju. Okazuje się, że nie wszystkim zależy na dobrym imieniu Polski. Kilka dni temu szokujące słowa padły z ust posła Platformy Obywatelskiej, byłego członka Polskiej Zjednoczonej Partii Robotniczej, Marcina Święcickiego. Polityk w rozmowie z dziennikarzem Polsatu stwierdził, że „Polacy też mordowali, ale nie zakładali obozów śmierci”. Oburzenia nie krył jego adwersarz Marek Jakubiak, a także sam redaktor prowadzący.

Teraz jeszcze większe świństwo zrobił prezydent Poznania Jacek Jaśkowiak. Polityk zaatakował Polaków w rozmowie z izraelskim „The Jerusalem Post”. Jak przystało na przeciętnego członka Platformy Obywatelskiej – Jaśkowiak nie mógł odpuścić sobie możliwości „dowalenia” Polakom żyjącym w ciężkich warunkach podczas II wojny światowej. „Teraz odkrywamy historię dzięki nowym książkom i filmom, dowiadujemy się, że Polacy byli nie tylko bohaterami. Niektórzy pomagali nazistom” – powiedział.

Nie brakowało też krytyki nowelizacji ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej. Samorządowiec nazwał ją „trudną do zaakceptowania”. Dodał, że zachowanie polskiego rządu pogorszy relacje z Ukrainą, Izraelem i Stanami Zjednoczonymi.

   za wrealu24.pl

Prezydent Poznania szkaluje Polaków na łamach izraelskiej gazety!
Oceń artykuł
Udostępnij

Napisz co myślisz