Polityczny SZTORM! Netanjahu grozi Morawieckiemu: „Zamierzam …

Niebywałego rozpędu nabrał polsko-izraelski konflikt! Przekroczona została kolejna granica – tak bezpośrednich deklaracji jeszcze nie było. Premier Morawiecki został przez szefa izraelskiego rządu wywołany do tablicy.

Odkąd świat dowiedział się, że Polska szykuje rewolucyjną nowelizację ustawy o IPN, która zakazuje m.in. przypisywania Polakom niemieckich zbrodni wojennych, polityczne przepychanki nie ustają.

Ku zdziwieniu wielu, największe oburzenie pomysł Prawa i Sprawiedliwości wywołał w Izraelu. Gdy ta sprawa trochę ucichła, premier Morawiecki wypowiedział słowa, które w opinii środowisk żydowskich, były kontrowersyjne.

– Jest to niezmiernie ważne, aby zrozumieć, że oczywiście nie będzie to karane (mówienie o nielicznych Polakach, którzy wydawali Żydów Niemcom – red.), nie będzie to postrzegane jako działalność przestępcza, jeśli ktoś powie, że byli polscy sprawcy. Tak jak byli żydowscy sprawcy, tak jak byli rosyjscy sprawcy, czy ukraińscy – nie tylko niemieccy – stwierdził wczoraj Morawiecki. Żydzi wpadli w furię.

Do słów szefa polskiego rządu odniósł się jego izraelski odpowiednik. Zapowiada, że… wezwie Polaka „na dywanik”. – Słowa polskiego premiera tutaj w Monachium są oburzające. Jest problem niezrozumienia historii i braku wrażliwości na tragedię naszego narodu – oświadczył na Twitterze premier Izraela Benjamin Netanjahu.

Zamierzam z Morawieckim niezwłocznie porozmawiać – dodał w złowieszczym tonie. Zabrzmiało to dokładnie tak, jakby Netanjahu był pewien, że wezwanie premiera Polski do gabinetu, rozwiąże wszystko, co jest nie na rękę Izraelowi.

Izrael rozpędza się coraz bardziej. Wygląda na to, że wzajemne stosunki staną się tak napięte, jak jeszcze nigdy w XXI wieku. Wszystko to dlatego, że Polska nagle zaczęła walczyć z przekłamaniami historycznymi i walczyć o swoją narodową rację stanu.

   źródło: newsweb.pl

Polityczny SZTORM! Netanjahu grozi Morawieckiemu: „Zamierzam …
ocena 5 głosów 1
Udostępnij

Napisz co myślisz