Liroyowi puściły nerwy! Dziennikarkę TVN-u zamurowało

TVN kontynuuje podgrzewanie emocji wybrykiem polskiej grupki neonazistów i nowelizacją ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej. Jedną z dziennikarek bez wątpienia zaskoczyła reakcja posła Piotra Liroya-Marca, który w bardzo zdecydowanych słowach skomentował zachowanie jej stacji. Nikt nie popiera faszyzmu, Hitlera. Robią to tylko szumowiny” – skomentował polityk.

Liroy photo
zdjęcie woak_torun

Dziennikarka TVN-u zapytała Liroya co sądzi o świętowaniu urodzin Hitlera przez grupkę polskich neonazistów. Polityk nie tylko powiedział co myśli, ale udzielił solidnej reprymendy TVN-owi. – To nie jest temat, to jest margines. (…) Wyobraża sobie pani, że ktokolwiek z moich znajomych, Polaków, prawdziwych patriotów popiera takie rzeczy? Żartuje sobie pani ze mnie? Nikt nie popiera faszyzmu, Hitlera. Robią to tylko szumowiny – odpowiedział mocno poirytowany.

Liroy już na samym początku stwierdził, że pytanie zadane przez dziennikarkę jest żartem. Wyjaśnił, że TVN rozdmuchuje eksces grupki neonazistów, ale milczy w kwestii ofiar komunistów. – Chcecie pomagać? To trzeba niszczyć faszyzm, trzeba niszczyć komunizm i wszystkie przejawy ludzi, którzy napadają na drugich, ale regulacjami prawnymi, a nie wymyślaniem tego rodzaju afer, żeby przyniosły nie wiadomo co. (…) Nie przeszkadzajcie i nie mówcie potem, że posłowie zwariowali i chcą banderowców karać – wyjaśnił.

Na koniec w bardzo ostrych słowach podsumował tych, którzy uczcili urodziny nazistowskiego dyktatora i pouczył dziennikarzy, że medialne podgrzewanie emocji nie jest sposobem na walkę z tym problemem. – Nikt nie popiera nazistów, tylko świry, które nie znają historii, analfabeci. To nie jest temat, tylko margines. (…) Trzeba tym się zająć, natomiast nie w ten sposób. Dziękuję – skwitował.

   za wrealu24.pl

Liroyowi puściły nerwy! Dziennikarkę TVN-u zamurowało
ocena 5 głosów 1
Udostępnij

Napisz co myślisz