Korwin nie wytrzymał. Zgasił Izrael jednym zdaniem!

Wielu czekało na wypowiedź tego polityka w temacie polsko-izraelskiego konfliktu, który eskaluje już od kilku tygodni. Korwin-Mikke w końcu zabrał głos. 

Odkąd świat dowiedział się, że Polska szykuje rewolucyjną nowelizację ustawy o IPN, która zakazuje m.in. przypisywania Polakom niemieckich zbrodni wojennych, polityczne przepychanki nie ustają.

Ku zdziwieniu wielu, największe oburzenie pomysł Prawa i Sprawiedliwości wywołał w Izraelu. Gdy ta sprawa trochę ucichła, premier Morawiecki wypowiedział słowa, które w opinii środowisk żydowskich, były kontrowersyjne (więcej).

Wielu zastanawiało się, skąd tak ostra reakcja Tel-Awiwu. Są jednak też tacy, którzy mają wątpliwości czy Izrael ma w ogóle prawo zabierać głos w imieniu wszystkich Żydów. Zdaniem najbardziej kontrowersyjnego polskiego polityka, znanego już na całym świecie, absolutnie nie. Janusz Korwin-Mikke wyjaśnił wątpliwości jednym, krótkim i zrozumiałym postem zamieszczonym na Twitterze.

Zdaniem prezesa Partii Wolność, Izrael powinien darować sobie reprezentowanie ludzi, którzy nie są obywatelami tego państwa. – Jego Ekscelencja Beniamin Netanyahu chce ochrzanić Jego Ekscelencję Mateusza Morawieckiego. Pomijam meritum, ale trzeba postawić sprawę jasno: rząd Izraela nie ma ŻADNEGO prawa do reprezentowania ludzi (również Żydów niebędących obywatelami Izraela – stwierdził Korwin-Mikke.

Postawa Izraela to bezczelna uzurpacja – dodał. Zwrócił też uwagę, że Izrael nie może kategoryzować ludzi np. na podstawie rys.

Janusz Korwin-Mikke słynie z kontrowersyjnych wypowiedzi. Znany jest z mówienia wprost tego, co myśli. Od lat jego narracja jest niezmienna. Szczególnie nielubiany jest w środowiskach feministycznych i w Brukseli. W styczniu zrezygnował z mandatu europosła, a gdy jeszcze nim był, każde swoje przemówienie w Parlamencie Europejskim kończył słowami: „a poza tym sądzę, że UE musi zostać zniszczona”.

   źródło: newsweb.pl

Korwin nie wytrzymał. Zgasił Izrael jednym zdaniem!
ocena 5 głosów 2
Udostępnij

Napisz co myślisz