Cała prawica wściekła na PiS! Polacy będą umierać za Ukrainę?

Ta wypowiedź ministra spraw zagranicznych w rządzie Prawa i Sprawiedliwości doprowadziła do szału większość środowisk prawicowych w naszym kraju. 

Jacek Czaputowicz nie ma dobrego startu w oczach środowisk narodowo-konserwatywnych. Nawet spora część wyborców partii rządzącej sceptycznie patrzy na politykę zagraniczną nowego ministra.

Polska zaangażowana jest w dyplomatyczną przepychankę na wielu frontach. Nie tylko Unia i Izrael, ale też Ukraina coraz częściej zgłasza roszczenia w związku z polityką prowadzoną przez polski rząd.

Nikomu nie trzeba przypominać, jak bardzo Polacy i Ukraińcy są poróżnieni w kwestiach polityki bieżącej oraz – a może przede wszystkim – wielu aspektach historycznych. Władze w Kijowie stają jednak zawsze po stronie swoich obywateli. Z polskimi rządami było i niestety wciąż bywa różnie.

Szczególnie rosnące w siłę środowiska antybanderowskie i narodowe źle przyjęły wypowiedź polskie ministra spraw zagranicznych Jacka Czaputowicza. Gdy na Ukrainie kwitnie kult Stepana Bandery, a tamtejsze władze nazywają ulice jego imieniem i stawiają pomniki, Czaputowicz stwierdził: – Jesteśmy naturalnym sojusznikiem Ukrainy.

U naszych wschodnich sąsiadów z roku na rok potęgują się nastroje antypolskie. Nacjonalistyczna partia Swoboda żąda uznania Polski za okupanta zachodnich ziem Ukrainy, a mówienie o Rzezi Wołyńskiej, którą w latach 40. przeprowadzili na Polakach Ukraińcy, rząd w Kijowie nazywa zakłamywaniem historii.

Ale nowo mianowanemu szefowi polskiego MSZ takie działania Kijowa najwyraźniej nie przeszkadzają. – Stanowczo sprzeciwiamy się fizycznej i ideologicznej ingerencji Rosji w sprawy ukraińskie. Jednocześnie jesteśmy naturalnym sojusznikiem Ukrainy – powiedział w sobotę Jacek Czaputowicz.

Wsparcie dyplomatyczne i niemal samotne wychylanie się pod młotek Rosji to nie wszystko. Nie wyklucza się też jeszcze bardziej wydajnej pomocy dla Ukrainy – pomocy militarnej. To w obliczu wszystkich antypolskich ruchów państwa ukraińskiego, byłoby gigantyczną kompromitacją naszego rządu. W sytuacji, gdy Ukraina neguje fakt, że na Wołyniu doszło do ludobójstwa na Polakach, Polacy mieliby umierać za Ukrainę?

   źródło: newsweb.pl

Cała prawica wściekła na PiS! Polacy będą umierać za Ukrainę?
ocena 5 głosów 4
Udostępnij

Napisz co myślisz