Cios w polską gospodarkę. Niemcy atakują ze zdwojoną siłą!

Niemcy tym ruchem pokazują wyraźnie, że kapitał ma narodowość. Nie ma już złudzeń: znaleźliśmy się z nimi na gospodarczej wojnie. Na nic wspólnotowe zapewnienia o uczciwym partnerstwie w ramach Unii Europejskiej. 

Nasi zachodni sąsiedzi uderzają ze zdwojoną siłą. To jasny sygnał, że rodzimego kapitału należy bronić. Wyrachowani Niemcy nie ustępują ani na krok i dokonują agresywnej ekspansji także w sektorze bankowym.

Już dawno pisaliśmy o tym, jak Niemcy traktują przedstawicieli polskiego kapitału. Chronią swój rynek i szybko ukręcają łeb zagrażającym niemieckiej gospodarce zagranicznym firmom.

Niemcy uderzają w polski sektor bankowy. W wyniku agresywnych działań niemieckiego Deutsche Bank, wartość akcji polskiego banku pikują w dół. Spekulancka działalność niemieckiej bankowości znów daje znać o sobie.

Akcje szkodzenia polskiej gospodarce przez Niemców mają długą tradycje. Ciężko tutaj nie przypomnieć wojny celnej czy embarg nakładanych przez Niemcy na Polskę przed II wojną światową. Tym razem nasz zachodni sąsiad pokazał naiwnym, że kapitał ma narodowość. Wierzących we wspólny rynek i solidarność państw w ramach Unii Europejskiej czeka szok.

Deutsche Bank sprzedał w piątek około 1,2 mln akcji Banku Zachodniego WBK. Zważywszy, że jedna akcja kosztuje 380 złotych, niemiecki bank zainkasował prawie pół miliarda złotych za całą transakcję.  Sprzedaż około 1,2 proc. dotychczasowego kapitału BZ WBK wywołało reakcję giełdy. W efekcie transakcji, akcje BZ WBK spadły o 4,24 proc.

Eksperci giełdowi przewidują, że to dopiero początek agresywnej polityki Niemców w tym sektorze. Ich celem jest całkowite opanowanie polskiego rynku i stuprocentowe wykoszenie pozostałej konkurencji o kapitale polskim. Niewykluczone, że formuje się nieformalna koalicja wymierzona w polską bankowość.

źródło: gieldaigospodarka.pl

   źródło: newsweb.pl

Cios w polską gospodarkę. Niemcy atakują ze zdwojoną siłą!
Oceń artykuł
Udostępnij

Napisz co myślisz