Prezesie PiS, zatrzymaj to! Ukraińcy zacierają ręce: „Z Polski popłynie do nas złoto”

To jest dramat! Nawet najwierniejszy wyborca PiS to przyzna: tą decyzją partia rządząca strzela sobie w kolano. Ba! Jeśli rząd Zjednoczonej Prawicy przepchnie tę ustawę, a tak się prawdopodobnie stanie, to strzeli sobie nie tylko w kolano, ale też w udo, stopę i jeszcze w obie łydki.

Jakkolwiek ostro zabrzmiał ten wstęp, nie jest bynajmniej przesadzony. Rząd w Warszawie chce bowiem wykonać ruch ewidentnie sprzeczny z polską racją stanu, wspierając przy tym gospodarkę państwa sąsiedniego.

Jest to do Prawa i Sprawiedliwości niepodobne. Lider ugrupowania rządzącego, Jarosław Kaczyński, jest bowiem niezwykle czujny w kwestii dbania o interes polskich przedsiębiorców rywalizujących z obcym kapitałem. Teraz jednak dzieje się coś bardzo dziwnego.

Nie ma wątpliwości, że jeśli rządzący się nie opamiętają, to o dobiciu do magicznej granicy 50 proc. poparcia w sondażach, będą mogli na długo zapomnieć. Tym bardziej, że na wybitnie nieodpowiedzialnej decyzji skorzysta kraj, który o Polakach jako narodzie, ma zdanie – oględnie mówiąc – nienajlepsze.

„Z Polski popłynie miękkie złoto”

Mimo licznych protestów, grupa posłów Prawa i Sprawiedliwości jest nadzwyczajnie zdeterminowana. Chcą zrujnować polski przemysł futerkowy, a media na Ukrainie już zacierają ręce. Co piszą?

Polski eksport to rocznie ok. 2,4 mld zł. Zamknięcie tak wielkiego przemysłu będzie dla naszych przedsiębiorców ogromną szansą – informują ukraińskie media. Biznesmeni zza Buga zacierają ręce i wyczekują zamknięcia polskich hodowli zwierząt futerkowych. – Polskie władze są pod presją obrońców praw zwierząt. Zamknięcie biznesu może okazać się dla ukraińskiej gospodarki bardzo opłacalne – informuje ukraiński portal Status Quo. Autorzy zaznaczają również, że na tę chwilę Polska jest drugim w Europie i trzecim na świecie producentem w branży.

Determinacja posła PiS

Roczny eksport wart jest ok. 600 mln dol. (2,4 mld zł), a przychody ludności sięgają 250 mln dol. (600 mln zł). W Polsce istnieją aż 1144 gospodarstwa hodowlane. Daje to ponad 10 tys. miejsc pracy w branży i ok. 50 tys. w powiązanych sektorach – zachwycają się ukraińscy dziennikarze.

Autorami projektu ustawy mającej zakazać hodowli zwierząt futerkowych są posłowie PiS. – Pomysł likwidacji branży futrzarskiej i tysięcy miejsc pracy w Polsce to upór przede wszystkim posła PiS Krzysztofa Czabańskiego – zdradza Marek Miśko, dyrektor generalny Związku Polski Przemysł Futrzarski.

   źródło: newsweb.pl

Prezesie PiS, zatrzymaj to! Ukraińcy zacierają ręce: „Z Polski popłynie do nas złoto”
Oceń artykuł
Udostępnij

Napisz co myślisz