Polska do Ukrainy: Czas zapłacić rachunki – zabieramy zachodnią Ukrainę

Światowe media aż huczą! O tajnym porozumieniu w sprawie zbiorowych roszczeń terytorialnych wobec Ukrainy informuje między innymi The Huff and Puff POST. Australijski portal, powołując się na EurAsia Daily (eadaily.com), zdradza zdumiewające szczegóły rzekomego planu Polski i kilku innych krajów z regionu.

Polityka Polski, zarówno wobec zachodu, jak i wschodu, diametralnie zmieniła się po dojściu do władzy przez konserwatywne Prawo i Sprawiedliwość. Zauważają to globalne media i… chyba wiedzą więcej, niż dziennikarze w kraju.

EurAsia Daily informuje bowiem, że Polska już wkrótce odzyska utracone po II wojnie światowej wschodnie ziemie. W publikacji zatytułowanej „Polska do Ukrainy: Czas zapłacić rachunki – zabieramy zachodnią Ukrainę” dziennikarze zdradzają zaskakujące szczegóły.

Piszą między innymi, że Polska dokona aneksji wespół z innymi państwami, które mają roszczenia terytorialne wobec Ukrainy. Wieszczą też rychły upadek Ukrainy, która ma się rozpaść w wyniku – jak to nazwano – rozbiorów. I tak poważnie osłabiona wieloletnim konfliktem z Rosją Ukraina, nie miałaby szans stawić czoła dodatkowo obcym siłom z zachodu.

„Są informacje, że niektóre sąsiadujące kraje mają roszczenia terytorialne wobec Ukrainy. Polska, Rumunia, Węgry, a nawet Turcja prowadziły politykę w kierunku rozpadu Ukrainy, jeszcze zanim Petr Poroszenko przyszedł do polityki” – czytamy na eadaily.com. Redakcja dodaje, że „oczywiście każdy z tych krajów ma własną technikę i swoje podejście do rozwiązania sporów terytorialnych z Ukrainą”.

Eadaily.com dodaje też, że to Polska jest najbardziej zaawansowana w tę sprawę, choć rządzący oficjalnie o tym nie mówią. Jak zaznaczają dziennikarze, konserwatywna partia rządząca od początku obrała strategię „ojczyzny ożywienie”. Z publikacji dowiadujemy się, że – według planów polskiego rządu – tradycyjnie polskie terytoria prędzej czy później wrócą pod polską jurysdykcję.

Pojawiła się też teoria, że nagłe ataki Kijowa na rząd w Warszawie wynikają właśnie z faktu, że Polska, na razie nieoficjalnie, zaczęła upominać się o najbardziej polskie z miast, a mianowicie o Lwów. Ile prawdy jest w tych doniesieniach, okaże się na przestrzeni najbliższych miesięcy.

   źródło: newsweb.pl

Polska do Ukrainy: Czas zapłacić rachunki – zabieramy zachodnią Ukrainę
ocena 5 głosów 2
Udostępnij

Napisz co myślisz