Rosja huczy od plotek! Co się dzieje z Putinem? „Nigdy wcześniej coś takiego …

Rosja od kilku dni huczy od plotek. Władimir Putin wywołał niemałe zamieszanie. Komentatorzy zarówno na wschodzie, jak i na zachodzie, zauważają, że z taką sytuacją nie mieliśmy do czynienia właściwie nigdy. 

Nawet amerykańskie mass media zastanawiają się, co dzieje się na Kremlu. Prezydent Rosji nagle zmienia plany, a zdezorientowani są dosłownie wszyscy.

O sprawie rozpisują się nie tylko rosyjscy dziennikarze. Poważnie bada ją nawet BBC. O co chodzi i dlaczego pozornie niewielka sprawa wzbudziła tak wielką konsternację?

Media w Rosji spekulują na temat przyczyn wielkich zmian w grafiku prezydenta Putina. Oficjalna wersja mówi o chorobie rosyjskiego przywódcy. Jednak komentatorzy zaznaczają, że Krem do tej pory nie informował o stanie zdrowia głowy państwa.

W ostatnich dniach odwołano lub przełożono kilka publicznych wydarzeń, w których miał brać udział Putin – podkreślają media. Snują nawet domysły, że ten m.in. unika niewygodnych pytań w związku z ostatnimi wydarzeniami.

Przedstawiciele władzy mediom udzielają tylko szczątkowych informacji, wypowiadając się przy tym dość lakonicznie. – Prezydent Władimir Putin przeziębił się, ale kontynuuje pracę – ogłosił w poniedziałek rzecznik Kremla Dmitrij Pieskow.

W poniedziałek Putin miał zjawić się w Soczi, by złożyć roboczą wizytę. Jednak po katastrofie samolotu pod Moskwą, odwołano ten wyjazd. Z kolei we wtorek odwołano wizytę prezydenta w Stawropolu, przełożono naradę poświęconą mikroelektronice. Przeniesiono również kilka innych wydarzeń, a na spotkaniu ze zwycięzcami konkursu „Liderzy Rosji” prezydent przeprosił za problemy z głosem.

Przyczyną zmian w grafiku Putina jedynie częściowo stało się przeziębienie – twierdzą dwa źródła BBC, bliskie rosyjskiemu ministerstwu obrony. Jak zauważa jedno z nich, Putin spędził we wtorek z generałami i oficerami sztabu generalnego „cały ranek”. Rosyjska redakcja BBC podkreśla, że znaczne zmiany w grafiku prezydenta zaczęto nanosić wkrótce po tym, jak w mediach pojawiły się doniesienia o tym, że w nalocie USA w Syrii 7 lutego zginęli rosyjscy najemnicy.

   źródło: newsweb.pl

Rosja huczy od plotek! Co się dzieje z Putinem? „Nigdy wcześniej coś takiego …
Oceń artykuł
Udostępnij

Napisz co myślisz