Rafał Ziemkiewicz nie wiedzie do Wielkiej Brytanii.

Ministerstwo Spraw Wewnętrznych wezwane do odmowy przyjęcia polskiego prawicowego mówcy w Wielkiej Brytanii.

Rafał Ziemkiewicz, polski autor i dziennikarz, który porównał muzułmanów do „najeźdźców” i „barbarzyńców”, ma przemawiać na imprezach w Bristolu i Cambridge w piątek i sobotę.

Napisał artykuły stwierdzające, że nie widzi:

„nadziei” dla Francji, ponieważ francuscy muzułmanie czekają na „wyczerpanie białych ludzi, podczas gdy stopniowo rozszerzą swoje enklawy szariatu … przejmując kontrolę nad całym krajem”. 

Jedno z wydarzeń, w czasie których Ziemkiewicz miał przemawiać, w Acton, w zachodnim Londynie, w niedzielę, zostało odwołane po tym, jak dowiedziała się o tym Rupa Huq, posłanka partii Pracy w okręgu Ealing Central i Acton. Ale Huq chce, by Ministerstwo Spraw Wewnętrznych uniemożliwiło Ziemkiewiczowi przyjazd do Wielkiej Brytanii.

Powiedziała: „Obecność Ziemkiewicza nie sprzyja dobrym stosunkom rasowym w Wielkiej Brytanii i tak, jak mówiłem w Izbie Gmin, nawołując do tego, że powinniśmy zakazać wjazdu [Donaldowi] Trumpowi, podobnie Rafał Ziemkiewicz nie jest tu mile widziany.”

Ziemkiewicz nie jest pierwszym skrajnie prawicowym mówcą z Polski, który usiłował przyjechać do Wielkiej Brytanii, by pozyskać nowych zwolenników i zdobywać fundusze. W lutym ubiegłego roku Jacek Międlar, były ksiądz, został zatrzymany na lotnisku Stansted, by uniemożliwić mu udział w skrajnie prawicowym wiecu w Telford, Shropshire. Nazwał Żydów „rakiem” i oskarżył Muzułmanów o prowadzenie gangów pedofili w Wielkiej Brytanii.

Kto kontroluje Polaków.

Fiyaz Mughal, założyciel Faith Matters, który działa na rzecz ograniczenia ekstremizmu, powiedział:

„Duże ryzyko jest wyraźnie ukierunkowane na lokalne brytyjskie społeczności polskiego dziedzictwa. Ci faceci próbują przeniknąć do nich z retoryką skrajnie prawicową. To ekstremizm w definicji MSW… komentarze są anty-LGBT i antysemickie.

„To rosnący ruch, a problemem jest to, że w Polsce nie ma nad tym kontroli i równowagi.”

Ziemkiewicz podkreślił, że jego występy nie będą prowokacyjne, mówiąc: „Nie widzę powodu, aby martwić się o moje spotkania w Wielkiej Brytanii … Nie ma nic w moich książkach, artykułach itp., co byłoby niezgodne z prawem lub nieprzyzwoite.”

Katarzyna Cz.

   za polskie-echo.com

Rafał Ziemkiewicz nie wiedzie do Wielkiej Brytanii.
ocena 5 głosów 1
Udostępnij

Napisz co myślisz