Izrael w szoku! Takiego wsparcia dla Polski nikt się nie spodziewał! „Te roszczenia wobec Polski po prostu są złe”

Tydzień temu prezydent Andrzej Duda poinformował, że po przeanalizowaniu obecnej sytuacji zdecydował się podpisać nowelizację ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej, jednocześnie kierując ją do Trybunału Konstytucyjnego. Naczelny rabin Polski stwierdzi wówczas, że prezydent Duda okazał wrażliwość na argumenty obu stron, ale… jego zdaniem „były też inne możliwości rozwiązania tej kwestii”. Teraz Michael Schudrich odniósł się do zmian proponowanych przez polski rząd na antenie i24news.

 

Michael Schudrich photo
zdjęcie TEDxWarsaw

Decyzja polskiego parlamentu, a następnie prezydent Andrzeja Dudy w sprawie znowelizowania ustawy o IPN wywołała ogromną burzę międzynarodową. Swoje niezadowolenie wyraziły Stany Zjednoczone, a także Izrael. To właśnie przedstawiciele tego drugiego państwa zaczęli bardzo ostro krytykować decyzję polskich władz twierdząc, że nowe prawo będzie ograniczało wolność słowa.

Polski rząd wprowadził ustawę o IPN ponieważ nie chciał, aby powtarzano kłamstwo o współudziale Polaków w Holokauście – powiedział Michael Schudrich, naczelny rabin Polski, w rozmowie z i24news. – Każda ze stron przekonuje, że posiada „jedyną prawdę”. W ostatnim czasie zbyt często ludzie krzyczeli na siebie zamiast rozmawiać – tłumaczył. Zdaniem Schudricha Polacy i Izraleczycy powinni ze sobą rozmawiać i podkreślił, że nie można niszczyć wzajemnych relacji.

Naczelny rabin Polski dodał też, że niektóre ataki ze strony izraelskiej były niepotrzebne i wstrząsające. – Niektóre wypowiedzi, które usłyszałem z izraelskiej strony w ostatnim tygodniu, są wstrząsające. Te roszczenia wobec Polski, są najzwyczajniej nieprawdziwe i wyraźnie niepomocne. A nawet gorzej – one po prostu są złe – stwierdził.

   za wrealu24.pl

Izrael w szoku! Takiego wsparcia dla Polski nikt się nie spodziewał! „Te roszczenia wobec Polski po prostu są złe”
Oceń artykuł
Udostępnij

Napisz co myślisz