Co się dzieje?! Kolejny światowy polityk potwierdza: MORDERSTWO w Smoleńsku!

Światowi przywódcy niemal w jednym momencie przerwali milczenie! Od lat wszyscy zastanawiali się, co 10 kwietnia 2010 roku wydarzyło się w Smoleńsku. Dziś znikają wątpliwości. 

Prawie 8 lat temu w pobliżu lotniska Siewiernyj w Smoleńsku samolot z prezydentem RP Lechem Kaczyńskim, jego małżonką i 94 innymi osobami na pokładzie, runął na ziemię.

Mainstreamowe media niemal od razu podały: nikt nie przeżył. Później przez chwilę pojawiały się sprzeczne sygnały o liczbie ocalonych – była mowa o 1-3 osób. Szybko je jednak zdementowano.

Rząd Donalda Tuska był wówczas zaskakująco bierny i już w pierwszych godzinach oddał śledztwo w ręce Rosjan. Rodziny ofiar oceniły wówczas, że przez nieudolne działania przedstawicieli strony polskiej, nasze państwo stało się petentem w tej sprawie. Sympatycy PiS wyrazili też przekonanie, że nie była to zwykła tragedia lotnicza, a dużo wcześniej planowany zamach na życie prezydenta Polski.

Kilka lat po katastrofie, gdy z Rosji zniknęły już kluczowe poszlaki, a większa część wraku została rozkradziona przez szabrowników, ważni światowi politycy zdobywają się na odwagę i dzielą się swoją wiedzą z opinią publiczną.

Jak już informowaliśmy, prominentna izraelska polityk, wieloletnia minister edukacji, stwierdziła z całym przekonaniem, że „Lech Kaczyński został w Rosji zamordowany”. Teraz podobną teorię podtrzymuje legendarny prezydent Gruzji Micheil Saakaszwili. Gruzin bardzo ceni prezydenta Kaczyńskiego, który – jako jeden z niewielu – zadeklarował pełną pomoc Gruzji, gdy na jej teren wtargnęły rosyjskie wojska.

– To było celowe działanie Putina i jestem pewien, żeby był bardzo zadowolony z tego co się wydarzyło – powiedział Saakaszwili, który został ostatnio deportowany z Ukrainy do Polski. Jego zdaniem, doprowadzenie do śmierci głowy polskiego państwa, było zemstą.

Katastrofę smoleńską Saakaszwili określił mianem „zemsty Putina za Tbilisi i za międzynarodowa aktywność Lecha Kaczyńskiego”. Według byłego prezydenta Gruzji tragedia, która rozegrała się 10 kwietnia 2010 roku była celowym działaniem Putina. – Pewnych rzeczy się po prostu nie robi. Kiedy przylatuje prezydent nie usuwa się wyposażenia lotniska. Pozostaje tyle nie wyjaśnionych kwestii – co robiła kontrola lotów na lotnisku? W jakim stanie była aparatura? – dowodził Saakaszwili. – Przecież tak było kiedy poprzez błędne dane aparatury naziemnej doprowadzono do katastrofy samolotu z prezydentem Mozambiku gdzieś w Południowej Afryce. Jeśli ktoś wie jak to zrobić, to nie będzie z tym żadnego problemu, a Putin jest mistrzem w takich grach – dodał.

Marcin Palion

Marcin Palion

   źródło: newsweb.pl

Co się dzieje?! Kolejny światowy polityk potwierdza: MORDERSTWO w Smoleńsku!
Oceń artykuł
Udostępnij

Napisz co myślisz