Analiza Izraelska: Zbliżająca Się Konfrontacja Z Iranem Jest Tylko Kwestią Czasu.

Izraelska ocena bezpieczeństwa w niedzielę po głównych nalotach lotniczych w Syrii poprzedniego dnia wskazała, że ​​obecna runda walk dobiegła końca, ale kolejna kłótnia to tylko kwestia czasu.

Izraelskie samoloty przeprowadziły serię odwetowych ataków na pozycje wojskowe w Syrii, podczas których F-16 został najwyraźniej trafiony przez odłamki syryjskiego pocisku przeciwlotniczego, który eksplodował i rozbił się w północnym Izraelu.

Sekretarz irańskiej Najwyższej Rady Bezpieczeństwa Narodowego Ali Szamchani zapowiedział koniec „epoki bezkarnych ataków” na Syrię po incydencie na syryjsko-izraelskiej granicy.

Robi się na prawdę gorąco.

Premier Benjamin Netanjahu rozmawiał w sobotę wieczorem z prezydentem Rosji, Władimirem Putinem i amerykańskim sekretarzem stanu, Rexem Tillersonem

Uzgodniliśmy, że współpraca pomiędzy naszymi wojskowymi będzie kontynuowana – oznajmił premier.

Jak widzimy  kwestia izraelska dzieli cały świat, ale i pokazuje jak w rzeczywistości wyglądają sojusze między państwami. Okazuje się, że pozorni wrogowie jakimi są USA i Rosja są zjednoczeni w budowie światowego syjonizmu, co wcale nie oznacza, iż Iran stoi po stronie Boga. Iran stoi na przeszkodzie NWO.

Iran jest także otaczany od strony Afganistanu. Nieprzypadkowo USA najechały Afghanistan pod płaszczykiem zniszczenie siatki terrorystycznej.

Już teraz Chiny prowadzą rozmowy na temat budowy bazy wojskowej w Afganistanie. Dzięki tzw “Korytarzowi Wahańskiemu” Chiny mogłyby zaatakować od strony zachdniej Iran.

Iran utrzymywał dobre relacje z chrześcijańską Armenią przeciwko szyickiemu Azerbejdżanowi, wobec faktu, że kraj ten zbliżył się do Stanów Zjednoczonych i Turcji. Wikipedia.

Iran także popierał Szyitów w Jemenie.

Sami Szyici do których zaliczają się Irańczycy są prześladowani przez sunnitów i tutaj jest właśnie ten problem.

Od czasu śmierci proroka Mahometa i uznania sukcesji po nim, historia stosunków sunnicko-szyickich jest często naznaczona przemocą. Szyicka mniejszość na przestrzeni wieków była eksterminowana przez sunnicką większości i jej władców, którzy traktowali szyitów jako zagrożenie dla swojej władzy politycznej i religijnej[ Szyici do dnia dzisiejszego są ofiarami zorganizowanej dyskryminacji w wielu krajach większościowo sunnickich, włącznie z zakazem praktykowania islamu, budowania meczetów czy nawet czytania Koranu Historycznie, prześladowania trwały już za panowania sunnickich kalifatów Umajjadów (661–750) i Abbasydów (750–1258) oraz imperium osmańskiego (1299–1923).

Do państw przeciwnych szytitom czyli sunnitów należą takie potęgi jak: Turcja, Arabia, ale i nowe Państwo Islamskie mordujące chrześcijan.

My wiemy, że Islam jest religią przeciwną chrześcijaństwu. Jednak Iran nikgo nie atakuje jak to jest w przypadku państw sunnickich.

Ciekawostki, których raczej nie znajdziecie w mediach głównego nurtu:

-Irańska gospodarka jest jedną z najdynamiczniej rozwijających się na Bliskim Wschodzie.

-Iran jest również jednym z niewielu krajów muzułmańskich, który rozwija także inne sektory gospodarki, niezwiązane z ropą naftową

-W wielkim przemyśle dominuje sektor państwowy, natomiast w sektorze małych i średnich przedsiębiorstw własność prywatna i spółdzielcza. Bardzo ważną rolę gospodarczą odgrywa bazar, czyli mali i średni kupcy, stanowiący wpływowe lobby polityczne

Natomiast polscy mali przedsiębiorcy niestety stanowią mniejszość wobec niemieckich i amerykańskich korporacji.

Iarn jest ostatnim chyba puzzlem przed nadejściem rządu światowego i prawdopodobnie czeka nas w związku z tym wojna. Na jaką skalę i jak się zachowają inne potęgi, ciężko jest teraz powiedzieć, wszak wojna jest świetnym polem do interesów..

Nie mniej jednak ten rok będzie niesamowicie ciekawy w wydarzenia

   za detektywprawdy.pl

Analiza Izraelska: Zbliżająca Się Konfrontacja Z Iranem Jest Tylko Kwestią Czasu.
ocena 5 głosów 1
Udostępnij

Napisz co myślisz