Władze Berlina skandalicznie o Polakach! „Nimi powinna się zająć …

Nie tylko kwestie historyczne w ostatnim czasie mocno poróżniły Niemców i Polaków. Dyplomatyczna okładanka trwa, a żadna ze stron – wbrew pozorom – ani myśli odpuścić. 

Nasi zachodni sąsiedzi nie tak dawno wykazali się sporą odpowiedzialnością i zapewnili, że nie ulega wątpliwości, iż to Niemcy – i tylko Niemcy – odpowiadają za masowy mord na Żydach podczas II wojny światowej.

Szybko jednak zaczęli sugerować, że nie ma konieczności, by Polska wprowadzała prawny zakaz mówienia o „polskich obozach śmierci”. Słowem: Niemcy przyznali się do zbrodni, ale tylko na krótką metę.

Teraz na świecznik wraca problem, z którym nasi rodacy – szczególnie w stolicy Niemiec – borykają się od co najmniej kilkudziesięciu lat. Chodzi o bezdomność. Według niemieckich szacunków, co drugi bezdomny w Berlinie to Polak. Może ich być nawet kilka tysięcy. Szokuje jednak sposób, w jaki władze miasta stołecznego Niemiec mają zamiar „radzić sobie” z problemem polskich bezdomnych.

W sprawie głos zabrał jeden z berlińskich włodarzy. I wywołał ognistą dyskusję. – To Polska, a nie nasze miasto, powinna zatroszczyć się o swoich obywateli w potrzebie – powiedział „Gazecie Wyborczej” burmistrz śródmieścia Berlina Mitte Stephan von Dassel. – Zjawisko przybiera na sile – dodaje. Władze Berlina mają dosyć bezdomnych z Polski i zapowiadają deportacje.

Nie zapowiadają za to deportacji agresywnych imigrantów z Afryki i Bliskiego Wschodu, którzy nie tylko napastują i gwałcą kobiety, ale i od czasu do czasu wysadzają się w miejscach publicznych czy rozjeżdżają przypadkowych ludzi. Największym paradoksem w całej tej sprawie jest fakt, że w Niemczech zaczyna się wlepiać grzywny, a nawet nakazywać aresztowania, za apelowanie o deportację muzułmanów mających konflikty z prawem, natomiast rdzennych Europejczyków niemieccy politycy chcą wydalać sami z siebie. Ksenofobia – jak widać – różne ma oblicza.

   źródło: newsweb.pl

Władze Berlina skandalicznie o Polakach! „Nimi powinna się zająć …
ocena 5 głosów 1
Udostępnij

Napisz co myślisz